Udane starty Omegi na Mistrzostwach Polski Juniorów.

Udane starty Omegi na Mistrzostwach Polski Juniorów.

Udane starty Omegi na Mistrzostwach Polski Juniorów w Lublinie i Ostrowcu Świętokrzyskim.
W dniach 3-5 marca zawodnicy UKS Omega w składzie: Agnieszka Ancypo, Julia Sołoniewicz, Maja Garkowska, Eryk Michałowski i Szymon Karpowicz, wzięli udział w Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych 14-latków w Lublinie. Jak się okazało, była to największa impreza tego typu w historii. W zawodach wzięła udział rekordowa ilość 681 zawodników ze 156 klubów z całej Polski. Były to pierwsze zawody rangi mistrzowskiej dla naszych młodych pływaków. Mogli oni przekonać się, jak wygląda rywalizacja na najważniejszych zawodach z najlepszymi zawodnikami w kraju. Poziom zawodów był bardzo wysoki, o czym świadczy fakt, że podczas imprezy padło pięć rekordów Polski juniorów. Zawody odbywały się na zasadzie porannych eliminacji i wieczornych finałów. Każdy zawodnik miał prawo do pięciu startów indywidualnych w ciągu trzech dni.
W tej zaciętej walce o jak najwyższe lokaty najlepiej spisała się Agnieszka Ancypo. Aga czterokrotnie zakwalifikowała się do finałów B Mistrzostw Polski /walka o miejsca od 11-20/. Zajęła ostatecznie: 15. miejsce w Polsce na dystansie 100m stylem dowolnym /na 170 zawodniczek/, 18. miejsce na 100m stylem zmiennym, 19. miejsce na 50m stylem dowolnym /na 180 zawodniczek/ i 20. miejsce na 50m stylem motylkowym. O bardzo wyrównanej rywalizacji świadczy fakt, że Agnieszce do dostania się do finałów A /czołowej dziesiątki/ zabrakło na 50m stylem dowolnym 0,3s, na 100m stylem dowolnym 0,7s zaś na 50m stylem motylkowym 0,4s. Występ Agnieszki był najlepszym wynikiem na Mistrzostwach Polski w krótkiej historii klubu UKS Omega oraz najlepszym osiągnięciem w historii startów zawodniczek z Sokółki, jeżeli chodzi o ilość występów w wyścigach finałowych podczas jednej imprezy rangi mistrzowskiej. Wyniki te dają duże nadzieje na przyszłe starty naszej zawodniczki.
Świetnie zaprezentował się również Eryk Michałowski. W wyścigu na 50m stylem klasycznym zabrakło mu zaledwie 0,7s do startu w finale B. Ostatecznie zajął on 32. miejsce w tej konkurencji /na 94 zawodników/. Bardzo dobry rezultat osiągnęła Julia Sołoniewicz, zajmując 56. miejsce /na 180 zawodniczek/ w wyścigu na 50m stylem dowolnym. Szymon Karpowicz i Maja Garkowska popłynęli na miarę swoich możliwości i zajmowali miejsca w połowie stawki w swoich konkurencjach. W większości występów podopieczni trenera Konrada Stackiewicza poprawiali swoje rekordy życiowe. Agnieszka ustanowiła trzy, zaś Eryk cztery nowe rekordy klubu.
W tym samym czasie w Ostrowcu Świętokrzyskim odbywały się Mistrzostwa Polski Juniorów 15-letnich. W zawodach tych startowała zawodniczka UKS Omega Gabriela Czarnowicz. Zajęła ona 40. miejsce na dystansie 50m stylem grzbietowym, ustanawiając nowy rekord klubu.
Mistrzostwa Polski dla młodych pływaków były okazją do poznania swoich rówieśników z całego kraju i wymiany doświadczeń na temat swojej pływackiej pasji. W Lublinie można było spotkać się z aktualnie najlepszą polską zawodniczką Aleksandrą Urbańczyk, która jest wielokrotną mistrzynią Polski oraz mistrzynią Europy w stylu zmiennym oraz grzbietowym.

UKS Omega

Zdjęcia


Tagi:Sokółkapowiat sokólskiuks omegaMistrzostwach Polski Juniorów

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.