Udane starty Omegi na Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych w pływaniu

Udane starty Omegi na Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych w pływaniu

W dniach 7 - 9 lipca 2017r. na 50-metrowej pływalni Aquasfera w Olsztynie odbyły się Letnie Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych 14-letnich w pływaniu. Była to najważniejsza impreza pływacka rocznika 2003 w tym roku i zgromadziła prawie 600 zawodników ze 146 klubów z całej Polski. Sokółkę reprezentowała trójka zawodników UKS Omega: Agnieszka Ancypo, Julia Sołoniewicz oraz Eryk Michałowski. Poziom zawodów zgodnie z przewidywaniami był bardzo wysoki. W trakcie trzydniowych zmagań padły cztery rekordy Polski. Każdy pływak miał prawo do pięciu startów w trakcie trwania mistrzostw.

Zawodnicy Omegi przygotowani przez trenerów Konrada Stackiewicza i Rafała Czarneckiego aktywnie włączyli się w rywalizację z czołowymi zawodnikami w kraju i uzyskali bardzo dobre wyniki.

Najlepszy występ w dotychczasowej karierze na imprezie rangi mistrzowskiej uzyskała Agnieszka Ancypo, która trzykrotnie zakwalifikowała się do sesji finałowych. Aga dwukrotnie zajęła czwarte miejsca w finałach B /walka o miejsca 11-20/ na dystansach 50m i 100m stylem dowolnym. Należy dodać, że były to najliczniej obsadzone konkurencje mistrzostw, w których startowało blisko 150 zawodniczek. Do upragnionego finału A, czyli pierwszej dziesiątki najlepszych zawodniczek w kraju na dystansie 50m stylem dowolnym zabrakło jej 0,09s. Agnieszka zaliczyła również wspaniały start w wyścigu na 50m stylem motylkowym, poprawiając dwukrotnie w ciągu dnia rekord życiowy i zajmując 6. miejsce w finale B w tej konkurencji. Aga we wszystkich startach finałowych ustanowiła nowe rekordy klubu i udowodniła, że jest w stanie rywalizować z krajową czołówką zawodniczek. Bardzo dobre starty na dystansach 50m i 100m stylem dowolnym zaliczyła Julia Sołoniewicz, bijąc rekordy życiowe i lokując się w okolicach 50. miejsca na 150 zawodniczek. Nie zawiódł też Eryk Michałowski, który w startach na 50m stylem klasycznym /39. miejsce na ponad 80 zawodników/, 50m i 100m stylem motylkowym ustanowił nowe rekordy klubu.

 

UKS Omega

Zdjęcia


Tagi:powiat sokólskiuks omegaudany start

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.