Udane rozpoczęcie sezonu Omegi na zawodach w Sokółce

Udane rozpoczęcie sezonu Omegi na zawodach w Sokółce

W sobotę 13.10.2018r. na pływalni Ośrodka Sportu i Rekreacji  w Sokółce odbyły się VIII Zawody Pływackie pod patronatem Starosty Sokólskiego. Była to jedna z największych imprez pływackich w naszym mieście zorganizowana w ostatnich latach. W zawodach wzięło udział aż 347 zawodników reprezentujących 15 klubów z województwa podlaskiego, warmińsko-mazurskiego, mazowieckiego oraz jeden z Białorusi. Zawody odbywały się w siedmiu kategoriach wiekowych: 2003 i starsi, 2004, 2005, 2006, 2007, 2008, 2009 i młodsi. Każdy zawodnik miał prawo startu w trzech konkurencjach indywidualnych.

             W zmaganiach tych zawodnicy OMEGI przygotowani przez trenerów Konrada Stackiewicza i Rafała Czarneckiego zdobyli 28 medali: jedenaście złotych, jedenaście srebrnych i sześć brązowych. Zostało też pobitych osiem rekordów klubu.

W najmłodszej kategorii  wiekowej rocznik 2009 i młodsi wielką niespodziankę zrobili wszystkim Kuklicz Alex oraz Michalina Hajduk, dla których były to pierwsze zawody tej rangi. Alex zdobył dwa srebrne medale na dystansach 50m stylem dowolnym i grzbietowym. Michalina natomiast była druga w wyścigu na 50m stylem klasycznym. W klasyfikacji na najlepszego zawodnika w swoim roczniku /suma punktów FINA za trzy starty/ Alex zajął drugie miejsce, Michalina uplasowała się na trzeciej pozycji.

W kategorii wiekowej rocznik 2008 znakomicie zaprezentował się  Sebastian Michałowski, który trzykrotnie stawał na najwyższym stopniu podium w wyścigach na 50m stylem dowolnym,  50m stylem  klasycznym/ustanowił nowy rekord klubu/ i 100m stylem zmiennym. Sebastian jako jedyny zawodnik Omegi zwyciężył w klasyfikacji na najlepszego zawodnika w swoim roczniku. Brązowy  medal w tej kategorii wiekowej zdobył również Jakub Ignatowicz na dystansie 50m stylem grzbietowym.

W kategorii wiekowej  rocznik 2007 z bardzo dobrej strony pokazali się Dawid Uliasz oraz Amelia Kukisz. Oboje zdobyli brązowe medale: Dawid na dystansie 50m stylem grzbietowym, a Amelia na 50m stylem dowolnym.

W roczniku 2006 brylowały Iga Kuklicz i Oliwia Radel. Iga zdobyła dwa złote medale na dystansach 100m stylem grzbietowym oraz 100m stylem klasycznym, była też czwarta na dystansie 200m stylem klasycznym. W swoich wyścigach w stylu klasycznym ustanowiła trzy rekordy klubu. Iga zajęła trzecie miejsce w klasyfikacji na najlepszą  zawodniczkę w swoim roczniku. Na równie wysokim poziomie pływała Oliwia Radel, która dwukrotnie stawała na  najwyższym podium w wyścigach na 50m stylem dowolnym  i 50m stylem motylkowym, była też druga na 100m stylem motylkowym. Wśród chłopców z rocznika 2006 z dobrej strony pokazał się Michał Miszkin, który był trzeci na dystansie 100m stylem dowolnym.

W rywalizacji rocznika 2005 udane starty zaliczył Daniel Mrozowicz, który zdobył złoto w wyścigu na 50m stylem klasycznym oraz srebro na 50m stylem dowolnym.

W roczniku 2004 bardzo dobrze spisała się Zuzanna Rogowicz, która zajęła pierwsze  miejsce na dystansie 50m stylem dowolnym  i drugie na  100m stylem grzbietowym.

W najstarszej kategorii wiekowej rocznik 2003 i starsi, zawodnicy Omegi zdobyli najwięcej medali. Trzykrotnie na podium stawała Agnieszka Ancypo zdobywając dwa srebrne krążki na dystansach  200m stylem dowolnym i 100m stylem grzbietowym. Zajęła też trzecie miejsce  w wyścigu na 200m stylem zmiennym. Agnieszka w stylu zmiennym i grzbietowym ustanowiła nowe rekordy klubu. Udane starty zaliczyła również Julia Sołoniewicz, która zdobyła trzy srebrne medale na dystansach 50m stylem dowolnym, 100m stylem motylkowym i 100m stylem zmiennym. W gronie medalistek znalazła się również Maja Garkowska , która zajęła trzecie miejsc e w wyścigu na dystansie 100m stylem dowolnym. Wśród chłopców świetne starty zaliczył Eryk Michałowski, który zdobył dwa złote krążki na dystansach 200m stylem zmiennym oraz 200m stylem klasycznym. Eryk ustanowił nowe rekordy klubu na dystansach 200m stylem zmiennym i 200m stylem dowolnym. Nasz pływak zajął też trzecie miejsce w klasyfikacji na najlepszego zawodnika w swoim roczniku.

Wielkie podziękowania należą się  dla pozostałych zawodników OMEGI, którzy aktywnie włączyli się w rywalizację na zawodach: Karolina Miszkin (najmłodsza zawodniczka 2010), Andraka Wiktor, Andraka Julia, Biziuk Łukasz, Boguszewski Jakub, Czaban Paweł, Koper Jakub, Krawiel Szymon, Nowik Marcel, Breczko Zuzanna, Ignatowicz Oliwia, Korolczuk Izabela, Kossakowska Michalina, Kozakiewicz Olga, Leosz Weronika, Malicka Monika, Mrozowicz Maja, Wąsowicz Martyna, Łopatecka Joanna.

Zdjęcia


W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.