Trener Klubu Bokserskiego Feniks Warszawa - Hubert Migaczew

Trener Klubu Bokserskiego Feniks Warszawa - Hubert Migaczew

87. Mistrzostwa Polski Seniorów w Boksie sprowadziły do naszego miasta bardzo dużo światowych i ciekawych osobowości które podzieliły się z nami swoimi życiowymi doświadczeniami i sukcesami. Pierwszą osobę którą poprosiliśmy o wywiad jest były trener Kadry Narodowej oraz Trener Klubu Bokserskiego Feniks Warszawa, Pan Hubert Migaczew.

O sobie:

W Sokółce jestem po raz drugi i bardzo sobie chwalę organizację i samo miasto Sokółka. W 2011-2012 roku byłem trenerem kadry narodowej, prowadziłem kadrę seniorów.  W trakcie pracy jako trener kadry odwiedziłem chyba z cztery kontynenty. Miałem okazje zwiedzić takie miasta jak Algieria, Niemcy, Norwegia, Białoruś, Rosja, Azerbejdżan, Kazachstan, Meksyk, Kuba czy Wenezuela. Największymi imprezami w jakich brałem udział były Mistrzostwa Europy w Białorusi oraz Turniej Kwalifikacyjny do Olimpiady który odbywał się w Trabzonie w Turniej. W wieku 12-13 lat zacząłem uczęszczać na pierwsze treningi.  W odróżnieniu od karate boks był prowadzony za darmo. I tak zaczęła się moja przygoda z tym sportem. Do tej pory prowadzimy treningi  za darmo dla zawodników do 16 lat w Warszawie.

Moja kariera zawodnicza trwała około 5-6 lat. Potem zrobiłem sobie małą przerwę, studia i w ostateczności moje życie potoczyło się w ten sposób, że do dnia dzisiejszego jestem trenerem boksu z czego jestem bardzo zadowolony.

Jak widzi Pan szanse swoich zawodników na tegorocznych Mistrzostwach Polski w Sokółce?

Jeden z moich zawodników ma szansę zostać Mistrzem na tegorocznym turnieju w Sokółce. Drugi będzie boksował z aktualnym Mistrzem Polski w wadze 52 kg. Szanse na zwycięstwo to 50 / 50 %.  Boks to nieprzewidywalna dyscyplina wiec wszystko jest możliwe. Zawodnicy z naszego klubu przygotowani są bardzo dobrze do tego turnieju nie powinni mieć żadnych trudności w pokonaniu rywali.

Sukcesy w Klubie Bokserskim Feniks Warszawa ?

Zawodnicy z naszego klubu odnieśli kilka sukcesów którymi warto się pochwalić a mianowicie mówię tu o 6 i 7 miejscu na Mistrzostwach Europy oraz o mały włos Mateusz Tryc nie otarł się o Olimpiadę. Niestety ostatnią walkę w turnieju kwalifikacyjnym w Wenezueli przegrał. Teraz przygotowujmy się do  przejścia po tych Mistrzostwach Polski na boks zawodowy.

Czego możemy Panu życzyć?

Wygranej w totolotka (śmiech). Całą resztę już mam. Wspaniałą żonę, rodzinę, dzieci,  klub, zawodników, ogólnie jestem bardzo szczęśliwym człowiekiem. Do tej pory poza tą jedna wygraną w totka nie udało mi się tego dokonać.  Zazwyczaj wszystkie rzeczy które postawie sobie za cel realizuję.  

 

Z Mistrzostw Polski Seniorów w Boksie w Sokółce
W. Żołądkowska
Wydział Rozwoju i Promocji
Starostwa Powiatowego w Sokółce

Tagi:Sokółkawywiadisokolkasokolkatvbokser.ogrhubert migaczew87 mistrzostwa polski seniorów w boksie sokółka 2016

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.