Starosta Sokólski wspiera akcję pn. „Pieszy - Odblaski”

Starosta Sokólski wspiera akcję pn. „Pieszy - Odblaski”

Sokólscy policjanci na drogach powiatu prowadzą działania ukierunkowane na bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego pn. „Pieszy - Odblaski”. 23 grudnia 2016 r. Starosta Sokólski Piotr Rećko włączył się do akcji i na ręce Zastępcy Komendanta Powiatowej Policji w Sokółce Krzysztofa Pawłowskiego wręczył odblaski. Starosta Sokólski wraz ze świątecznymi życzeniami przekazał Komendzie kalendarze na nowy rok.
„Ograniczona widoczność na drogach oraz złe warunki atmosferyczne mają bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego. Grupą najbardziej narażoną na udział w zdarzeniach drogowych są piesi, którzy często po zapadnięciu zmroku poruszają się poza terenem zabudowanym bez obowiązkowych odblasków, bądź w niewłaściwy sposób korzystają z drogi. Celem naszych działań jest ograniczenie liczby zdarzeń drogowych z udziałem pieszych użytkowników dróg.” – mówi Zastępca Komendanta Powiatowej Policji w Sokółce Krzysztof Pawłowski.

Funkcjonariusze wręczają napotkanym pieszym odblask i przypominają, że każda osoba znajdująca się w takiej sytuacji ma obowiązek noszenia odblasku w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu drogowego. Odblask sprawia, że osoba jest bardziej widoczna dla kierowcy, który może szybciej zareagować na potencjalne niebezpieczeństwo.

Odblaskami mogą być przedmioty doczepiane do ubrania, opaski, czapki, czy też kamizelki. Ważne jest umieszczenie ich w odpowiednich miejscach - na wysokości kolan, dłoni, w okolicy środka klatki piersiowej i pleców - wówczas będziemy mieli pewność, że jesteśmy dobrze widoczni dla innych.

Policjanci przypominają, że w myśl aktualnie obowiązujących przepisów każdy pieszy, który porusza się po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym, zobowiązany jest do noszenia odblasku w sposób widoczny dla kierujących. Za jego brak grozi mandat karny w wysokości do 100 złotych.

Zdjęcia


Tagi:PowiatSokólskiSokółkapolicjaSokólskiStarostaFunkcjonariuszeAkcjaOdblaskiKomenda

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.