Spotkanie z Posłem na Sejm RP Dariuszem Piontkowskim

Spotkanie z Posłem na Sejm RP Dariuszem Piontkowskim

„Polska w okresie zmiany” - pod takim hasłem odbyło się spotkanie w Kawiarni „Lira” z Posłem na Sejm RP Dariuszem Piontkowskim.
Wśród obecnych nie zabrakło m.in. Starosty Sokólskiego Piotra Rećko, Przewodniczącego Rady Miejskiej Daniela Supronika, Radnego Sejmiku Wojewódzkiego Krzysztofa Krasińskiego, nauczycieli, radnych, działaczy społecznych i oczywiście mieszkańców naszego miasta.
Na początku spotkania Poseł podsumował bilans koalicji PO-PSL, a następnie przeszedł do omawiania realizacji obietnic wyborczych Prawa i Sprawiedliwości, przedstawiając kwestie zmian i postępów w dziedzinach: polityki społecznej, gospodarki i finansów, bezpieczeństwa, służby zdrowia, edukacji, rolnictwa, migracji, historii oraz polityki zagranicznej.

Następnie, każdy z obecnych na spotkaniu mógł zadać Posłowi nurtujące go pytania. Sokółczanie pytali przede wszystkim o sprawy bieżące, dotyczące reform w edukacji oraz polityki społecznej. Były również zapytania związane z refundacją leków dla seniorów oraz obniżeniem emerytur dla byłych funkcjonariuszy bezpieki. Starosta Sokólski Piotr Rećko zapytał o drogę S19, „szlak jedwabny” a także subwencję szkolnictwa ponadgimnazjalnego.
Starosta również dziękował Posłowi w imieniu mieszkańców Powiatu za przybycie i udzielenie odpowiedzi na nurtujące nas pytania. „To rzadkość, że polityk partii rządzącej tak chętnie przyjeżdża na spotkanie z wyborcami."


 

Zdjęcia


Tagi:Sokółkapowiat sokólskistarosta sokólskiisokolkasokolkatvpiotr rećkogmina sokółkaposełpiontkowski dariusz

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.