Spotkanie autorskie z Romualdem Mieczkowskim

Spotkanie autorskie z Romualdem Mieczkowskim

W Bibliotece Publicznej w Sokółce, w piątek o godzinie 17, odbyło się spotkanie autorskie z Romualdem Mieczkowskim, który zaprezentował najnowszy zbiór wierszy pt. "Pomiędzy".

Romuald Mieczkowski jest poetą, dziennikarzem i publicystą narodowości polskiej, działaczemspołeczności polskiej na Litwie, współzałożycielem i redaktorem naczelnym kwartalnika literackiego „Znad Wilii”. Urodził się on w 1950 roku w Fabianiszkach, dziś już bedących dzielnicąrozrastającego się Wilna. Echo dzieciństwa spędzonego w rodzinnej wiosce pobrzmiewa w wielu jego wierszach i opowiadaniach. Jest on autorem felietonów, esejów, wywiadów i scenariuszy telewizyjnych. Wydał kilka tomów wierszy, m. in.:

W Ostrej Bramie; Co bym stracił; Wirtuozeria grubo po północy; Podłoga w celi konrada; Sennik wileński (zbiór prozy poetyckiej); Sen w ogrodach moneta; Dzwięki ulicy Szklanej; Zbudować łódź.

Jego najnowszy zbiór wierszy pod tytułem "Pomiędzy" ukazał się w maju tego roku. Wiersze te są efektem wielu podróży "pomiędzy Wilnem a Warszawą, pomiędzy smutkiem a radością, pomiędzy szukaniem a odnajdywaniem."

Pan Romuald jest laureatem wielu nagród– nie tylko literackich. Jest członkiem Związku Pisarzy Litwy. Należy do Międzynarodowej Grupy Magnus Ducatus.

Zdjęcia


W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.