Sokółka bez budżetu na rok 2017

Sokółka bez budżetu na rok 2017

Ostania sesja roku kalendarzowego poświecona była „sprzątaniu” budżetu 2016 roku. W programie m.in. przewidziany był również punkt uchwalenia budżetu na rok 2017.

Wiele kontrowersji wzbudziły niewykonane inwestycje zaplanowane na upływający rok. Radni zaniepokojeni byli brakiem realizacji w swoich okręgach wyborczych. Pojawiły się obawy, że niewykonane zadania wypadną z budżetu i stracą szansę na realizacje w najbliższym czasie.  

Ponawiam wniosek o „nieczyszczenie” załącznika inwestycyjnego i pozostawienie go w obecnej wersji– zaapelował do radnych przewodniczący Daniel Supronik prosząc o przegłosowanie tej kwestii.

Ten wniosek jest niespodziewany – stwierdził wiceburmistrz Antoni Stefanowicz. Poinformował, że zmiany w budżecie  2016 roku spotkały się z akceptacją członków komisji finansów i powiązane są z kolejnymi uchwałami porządku obrad m.in. z wykazem wydatków niewygasających w roku budżetowym 2016. Bardzo proszę o dyskusje i głębokie przemyślenie tego wniosku.

Ja w zupełności popieram wniosek przewodniczącego – stwierdził radny Marek Awdziej.  A ponadto proszę Pana Burmistrza o przedstawienie wszystkich inwestycji które nie zostały wykonane w roku 2016.

Nie mamy wyjścia jak po prostu przegłosować  projekty tych uchwał, a Pan jak chce to może odczytać które inwestycje nie zostały zrealizowane – stwierdził wiceprzewodniczący Piotr Borowski.

Dziękuje  za głos rozsądku – powiedziała burmistrz Ewa Kulikowska zabierając głos w dyskusji.

Ostatecznie radni pozostawili bez zmian zapisy w projekcie uchwały zmieniającej budżet na rok 2016.

Bardzo ważnym punktem dzisiejszych obrad była uchwała ustalająca budżet na rozpoczynający się za trzy dni rok 2017. Przed rozpoczęciem obrad w tym punkcie głos zabrał wiceprzewodniczący Piotr Borowski.

Wnioskuję o przeniesienie i zajecie się tym punktem na następnej sesji. Ten projekt budżetu nie jest skonstruowany tak jak trzeba. Na pewno trzeba zwrócić uwagę na deficyt budżetowy który w projekcie wynosi 12 mln zł i jest około 2 razy większy niż w roku 2016. Wiąże się to z ilością zadań wpisanych do budżetu, która może nie być zrealizowana tak jak w tym roku. Trzeba ograniczyć deficyt budżetowy i jeszcze raz przeanalizować wszystkie zadania. Głosowanie za tym budżetem byłoby na szkodę dla naszej gminy. Proszę o przełożenie procedowania nad budżetem na kolejną sesje i składam to jako wniosek formalny.

Radni większością głosów przychylili się do wypowiedzi radnego Borowskiego. Budżet i Wieloletnia Prognoza Finasowa nadal pozostają otwartą kwestią.

Burmistrz Ewa Kulikowska zapewniła, że jest do dyspozycji radnych i zaprosiła do rozmów w sprawie budżetu, którego uchwalenie odłożono na najbliższy możliwy termin.

Wszystkie inne projekty uchwał przygotowane na dzisiejsze obrady zostały zaakceptowane przez radę miejską.

Zdjęcia


Tagi:radnisokólkasesjabudżetRada Miasta

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.