Siatkarze i siatkarki z Sokółki trenowali na obozie sportowym w Piszu

Siatkarze i siatkarki z Sokółki trenowali na obozie sportowym w Piszu

Siatkarze i siatkarki z UKS Mikolo Sokółka w dniach 12-23 sierpnia brali udział w obozie sportowym. Oprócz naszych sportowców w ośrodku w Piszu trenowały również siatkarki z Radomia i Nowego Dworu, a także lekkoatleci z Olsztyna. Oprócz zajęć sportowych (2 treningi dziennie) młodzież wypoczywała na plaży miejskiej w Piszu, korzystając z atrakcji wodnych (rowerki wodne, kajaki). Pod koniec obozu - 20 sierpnia zmęczeni zawodnicy sportowcy udali się na zasłużony odpoczynek, jakim była wizyta w Aquaparku Tropikana w Mikołajkach. Półtorej godziny wodnych szaleństw pomogło odzyskać siły przed dalszą częścią obozu. Wracając z Mikołajek cała grupa zajechała jeszcze do parku zwierząt w Kadzidłowie, gdzie młodzież mogła z bliska zobaczyć takie zwierzęta, jak: wilk, sarna, jeleń, łoś, ryś, wiele odmian ptaków.
Przedostatniego dnia sportowej przygody młodzież odwiedziła bunkier z czasów II wojny światowej, w którym można było zobaczyć i dotknąć wiele wspaniale zachowanych eksponatów, a także posłuchać ciekawych opowieści przewodnika. W trakcie zgrupowania trenerzy prowadzili ranking, w którym zawodnicy zdobywali punkty za sprawdziany umiejętności siatkarskich, a także za czystość w pokojach. Według rankingu wyłoniono kapitana oraz jego dwóch zastępców. Najlepszy okazał się Krzysztof Nasuto, który wyprzedził zaledwie o 2 punkty (do zdobycia było w sumie 220 pkt.) Dawida Aluszyka oraz o ponad 20 oczek Jakuba Cichowlasa i to ta trójka będzie pełnić funkcje kapitanów w nadchodzącym półroczu.
Ciężko przepracowane 11 dni z pewnością zaowocuje w zbliżającym się sezonie, który rozpocznie się już w październiku!"

Krzysztof Zaniewski

Zdjęcia


Tagi:powiat sokólskisokólkaUKS Mikolo

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.