Rewelacyjny start SkiTeamu Sokółka w sprintach na nartorolkach w Warszawie

Rewelacyjny start SkiTeamu Sokółka w sprintach na nartorolkach w Warszawie

9 września 2017 roku na terenie Rolkostrady w Warszawie Wesołej rozegrano II Otwarte Mistrzostwa Warszawy w biegach na nartorolkach. W ramach zawodów rozegrano także zawody na nartorolkach terenowych, łyżworolkach oraz hulajnogach. Na starcie stanęło ponad 200 zawodników w każdym wieku, od malucha do seniora z Warszawy, Mazowsza, Podlasia oraz wielu innych zakątków Polski.

Zawodnicy biegający na nartorolkach dwukrotnie pokonywali dystans 1250 metrów, z podbiegiem około 50 metrowym o nachyleniu ok. 10%. Wynik końcowy był sumą dwóch biegów. Zawody rozgrywano stylem klasycznym i stylem dowolnym. Oczywiście w zmaganiach tych uczestniczyły narciarki SkiTeamu Sokółka /UKS Orliki Stara Kamionka i UKS Start Malawicze/ w 8-osobowym składzie : Natalia Fiedorec, Kamila Rećko, Julia Zajczyk, Ewa Rećko, Ela Łowczecka, Kasia Rećko, Zuzia Czabatorowicz i Magda Ignatowicz.

Niesamowity sukces osiągnęła zawodniczka UKS Start Malawicze, Natalia Fiedorec. Wygrała ona oba biegi: bieg stylem klasycznym oraz bieg stylem dowolnym a także pokonała wszystkie zawodniczki w kategorii generalnej Open w przedziale wiekowym 14-45 lat. Kamila Rećko zajęła 2 lokatę w swojej kategorii wiekowej a w klasyfikacji Open była czwarta.

Niemniej rewelacyjny wynik osiągnęła Julka Zajczyk UKS Start Malawicze, która zdecydowanie z dużą przewagą czasową wygrała sprinty w kategorii szkół podstawowych. Natomiast w kategorii generalnej Open Julkę sklasyfikowano na 2 miejscu tuż za Natalką /strata 1 sekunda/. Srebro przypadło Zuzi Czabatorowicz, brąz dla Eli Łowczeckiej. Tuż za podium stanęły z minimalną stratą: Magda Ignatowicz 4, Ewa Rećko 5, Kasia Rećko 6. Zwycięzcy poszczególnych kategorii obdarowani zostali przez organizatora bardzo licznymi i wartościowymi nagrodami.

Wszystkim startującym zawodniczkom należą się gromkie brawa za godne reprezentowanie Sokółki w stolicy, a pani Alicji Zaręba serdeczne podziękowania za okazaną pomoc w postaci transportu na zawody.

Kolejnym wyzwaniem dla narciarek będzie walka o medale Mistrzostw Polski w biegach na nartorolkach, które rozegrane będą w dniach 22-24 września w Marklowicach woj. śląskie (o ile uda się zorganizować transport ).

 

trener narciarek - Piotr Zaręba.

Zdjęcia


Tagi:powiat sokólskisokółka Ski Team Sokółka

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.