Puchar Województwa Podlaskiego w szachach

Puchar Województwa Podlaskiego w szachach

W minioną sobotę 18 lutego 2017 r w Suwałkach odbył się II Drużynowy Puchar Województwa Podlaskiego w szachach szkół podstawowych. W zawodach uczestniczyły 23 reprezentacje szkół podstawowych kl. I-III z województwa podlaskiego.

 

Reprezentacja szkoły składała się z 4 szachistów. Zawody odbywały się systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund z tempem gry 10 minut +5 sekund

na partię dla zawodnika.

 

W turnieju wzięli udział szachiści Akademii Sportów Umysłowych Sokółka reprezentujących Szkołę Podstawową w Janowie zajmując III miejsce na podium z 9 pkt. meczowymi. Zespołowi SP Janów zabrakło 1 pkt. do miejsca II (SP Supraśl-10 pkt) i 4 pkt. do miejsca I (SP 11 Suwałki-13 pkt).

Skład drużyny SP Janów:

1. Hubert Pryzmont – 5 pkt

2. Konrad Szczuka - 4 pkt

3. Szymon Dereszkiewicz – 3 pkt

4. Sebastian Pryzmont – 3 pkt

 

Wynik uzyskany przez reprezentację szachistów SP Janów cieszy, tym bardziej że byli jedyną reprezentacją powiatu sokólskiego na turnieju.

Podziękowania należą się rodzicom szachistów, szczególnie p.  Beacie Pryzmont za dowiezienie szachistów i sprawowanie opieki podczas turnieju.

Dziękujemy też dyrekcji SP Janów za zgłoszenie drużyny i opłacenie wpisowego za start.

Trener ASU Sokółka

Józef Bochenko

Zdjęcia


Tagi:powiat sokólskijanówszachy

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.