Puchar Polski w taekwon-do ITF

Puchar Polski w taekwon-do ITF

W dniach 2-4.03. w Mykanowie odbywał się Puchar Polski Seniorów i Juniorów w taekwon-do ITF.

W turnieju będącym eliminacją do Mistrzostw Polski Seniorów wzięła udział czołówka polskiego taekwon-do.

Combat Sport Academy reprezentowali Martyna Pietrzeniec, Karolina Budnik, Patrycja Lipska, Paweł Chomiczewski i Maciej Budnik.

Pierwszego dnia podczas rywalizacji seniorów najlepiej zaprezentował się Paweł Chomiczewski zdobywając brązowy medal w kategorii do 63 kg. W walce o trzecie miejsce pokonał on reprezentanta Polski juniorów.

O włos od medalu byli Maciej Budnik i Patrycja Lipska. Bardzo dobre pojedynki stoczyły nasze najbardziej utytułowane zawodniczki. W walce o wejście do półfinału Karolina przegrała po dwóch dogrywkach, a Martyna Pietrzeniec w ostatnich sekundach straciła prowadzenie.

Jednak największe emocje przyniósł nam dzień drugi, czyli rywalizacja w grupie wiekowej juniorów.

Bezkonkurencyjni w swoich kategoriach okazali się widowiskowo walczący Maciej Budnik (kat. do 56 kg) oraz Paweł Chomiczewski (kat. do 62 kg). Obaj zdobyli złote medale i Puchar Polski Juniorów. Patrycja Lipska zanotowała jedno zwycięstwo i minimalnie przegrała walkę o półfinał.

Nasz udział w Pucharze Polski możliwy był dzięki wsparciu finansowemu Gminy Dąbrowa Białostocka oraz Gminy Lipsk.

Materiał: COMBAT SPORTS ACADEMY

Zdjęcia


W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.