PROJEKT ZMIAN W BUDŻECIE ZATWIERDZONY

PROJEKT ZMIAN W BUDŻECIE ZATWIERDZONY

Na ostatniej sesji rozpatrzono także sprawę zmiany w budżecie i związanymi z tym rozstrzygniętymi  przetargami pod inwestycje. Radni między innymi  przyznali środki na remont instalacji elektrycznej w świetlicy w Zaśpiczach, remont dachu na OSP w Starej Rozedrance oraz renowację przystanków w Geniuszach i Starej Kamionce. Zwiększyli także środki przeznaczone na projekt dróg Igryły-Wysokie Laski, Szyszki, oraz ulicę Putry.
    Powiększono również środki na dokończenie drogi w Boguszach, budowę ulicy Zdrojowej, przebudowę ulicy Wojska Polskiego, projekt  komunikacyjny ulicy Nowej i Kolejowej, budowę ulicy Kłopotowskiego oraz rozbudowę sieci ciepłowniczej części ulicy Polnej.

    Dzięki zgodzie radnego Mariana Rozmysłowicza  środki przeznaczone na budowę drogi w Podkamionce zostały przyznane na rzecz rozbudowy sieci ciepłowniczej ulicy Polnej, której Pani Burmistrz odmówiła sfinansowania.

Antoni Cydzik - Przewodniczący Komisji Rewizyjnej:

„Rada Miejska ma przed sobą trudne dylematy, bo budżet miejski jest skromny, a potrzeb co niemiara. W tej sytuacji trzeba mądrze i po gospodarsku wydawać każdy grosz tak, jakby to były własne pieniądze.”
„Pieniądze nie powinny leżeć na rachunku czekając aż pani burmistrz zdąży z przetargami, ale powinny być w obiegu. W tej sytuacji Rada Miejska podjęła mądrą decyzję przesuwając środku z budowy drogi w Podkamionce, która to inwestycja z winy i opieszałości pani burmistrz Ewy Kulikowskiej nie została przygotowana do realizacji w tym roku (brak przetargu) na inwestycję na ul. Polnej. Dziękuję za to radnym i w szczególności radnemu Marianowi Rozmysłowiczowi, który wyraził na to zgodę.”

Tomasz Tolko - Przewodniczący Komisji Finansów:

„Jako przewodniczący Komisji Finansów i Rozwoju Gospodarczego zostałem całkowicie zaskoczony próbą wprowadzenia przez Panią Burmistrz Ewę Kulikowską auto poprawek na Komisji oraz na sesji. Autopoprawki dotyczyły bardzo ważnych tematów skutkujących ogromnym obciążeniem dla naszej Gminy na etapie inwestycji, jak też w okresie późniejszym w trakcie użytkowania. Mowa o budowie biblioteki i siedziby OPS. Tematem równie kontrowersyjnym był punkt dotyczący remontu dworca, gdzie nie ma konkretnej propozycji zagospodarowania dworca i terenu przyległego. Oczywistym  jest fakt, że najpierw należy opracować konkretne przeznaczenie, a następnie dostosowywać projekt do planu. Te kwestie Pani Burmistrz Ewa Kulikowska owszem wcześniej poruszała w dyskusjach z Radnymi jednak nie zostało wypracowane żadne stanowisko. Słyszałem z ust Pani Burmistrz że każdą złotówkę będzie oglądać z każdej strony. A jak się te słowa mają do faktu, że tak ważne kwestie są „wrzucane” Radzie w ostatniej chwili. Nie była to sprawa nie cierpiąca zwłoki,  a jedynie  propozycje. Nie zostały one  przedstawione w  momencie zwołania sesji. Zostały natomiast zgłoszone na komisji finansów, która była zaplanowana na godzinę przed sesją. Czyli Komisja Finansów otrzymała autopoprawki na komisji a pozostali Radni dopiero na sesji. Czy to poważne? pozostawiam do oceny każdemu z osobna....

        Trudne tematy potrzebują mądrych decyzji, a mądre decyzje potrzebują dyskusji a tym samym odpowiedniego czasu. Zastanawiamy się czy w tym momencie nie chodziło o zabieg jedynie wizerunkowy „Ja chcę a ONI odrzucają” oczywiście ci źli to Radni co rzucają kłody pod nogi. Ciekawostką może być fakt o którym mówi się w kuluarach. Do Pani Burmistrz Ewy doszedł głos, że Radni mają pomysł na bibliotekę, siedzibę OPS i dworzec i w rozpaczy wrzuciła te hasła na komisję i sesję aby to jej prawda była na wierzchu. Bo nie od dziś wiadomo, że „Sukces ma wielu ojców, porażka jest sierotą”. Bardziej nowoczesne hasło to „Brawo JA”. Zgodnie z obietnicą proponowanymi autopoprawkami Komisja zajmie się bez zwłoki już w poniedziałek 11 października. Poza autopoprawkami na Komisji Finansów i Rozwoju Gospodarczego podjęto bardzo ważną kwestię. Postanowiono dokonać analizy zatrudnienia w Urzędzie Miejskim. Od początku kadencji Pani Burmistrz Ewy Kulikowskiej do komisji jest zgłaszane zapotrzebowanie na pieniądze na etaty w urzędzie Miejskim w Sokółce. Sprawa ta rodzi wiele kontrowersji wśród mieszkańców i Radnych. Aby wyjaśnić tą kwestię  podjęliśmy decyzję aby wspólnie z Komisją Rewizyjną dokonać analizy zatrudnienia i wydatkowania środków na zatrudnienie w Urzędzie Miejskim w Sokółce.”

    Rada Miejska w Sokółce nie wyraziła zgody na propozycję Burmistrz związaną z przekazaniem środków na modernizację  budynku przy ulicy Dąbrowskiego, który miałby służyć za siedzibę Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej oraz Biblioteki.  Dalsze dyskusje na ten temat są przewidziane na następnej Sesji.

 

Zdjęcia


Tagi:Sokółkapowiat sokólskiisokolkasokolkatvprojektrada gminyburmistrzbudżet

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.