Projekt pn. ,,Wspólne przebywanie - wzmacnia zaufanie" oraz osiągnięcia w roku szkolnym 2015/2016 podsumowane!

Projekt pn. ,,Wspólne przebywanie - wzmacnia zaufanie" oraz osiągnięcia w roku szkolnym 2015/2016 podsumowane!

Na hali sportowej przy Zespole Szkół w Sokółce 25 listopada 2016r. miało miejsce wyjątkowe spotkanie. W tym dniu i miejscu licznie zebrani uczniowie i nauczyciele szkół i placówek prowadzonych przez Powiat Sokólski podsumowali osiągnięcia w roku szkolnym 2015/2016 oraz zreasumowali projekt pn. „Wspólne przebywanie - wzmacnia zaufanie”.

W uroczystości udział wzięli: Starosta Sokólski Piotr Rećko, Członkowie Zarządu Powiatu Sokólskiego Alicja Rysiejko oraz Krzysztof Szczebiot, Sekretarz Powiatu Sokólskiego Katarzyna Nowak, Dyrektor Wydziału Spraw Społecznych Anna Marta Aniśkiewicz, która prowadziła całe spotkanie, Kierownik Referatu Oświaty Anetta Zubrzycka, Kierownik Referatu Kultury, Sportu i Kultury Fizycznej Agata Kiczuk, Dyrektor Zespołu Szkół w Sokółce Iwona Grzybowska, Dyrektor Zespołu Szkół Rolniczych w Sokółce Anna Dorota Cilulko oraz Zastępca Dyrektora Marek Andrzejewski, w zastępstwie Dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Sokółce Elżbieta Margielewicz, Dyrektor Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Sokółce Anna Fidziukiewicz, Dyrektor Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Dąbrowie Białostockiej Iwona Iwańczuk, Dyrektor Zespołu Szkół w Dąbrowie Białostockiej Jarosław Budnik, Dyrektor Zespołu Szkół w Suchowoli Jerzy Sienkiewicz, w zastępstwie Dyrektora Zespołu Szkół Zawodowych w Sokółce Lech Czarnowicz, uczniowie i stypendyści szkół ponadgimnazjalnych Powiatu Sokólskiego oraz zaproszeni goście.

Pierwsza część spotkania została poświęcona konferencji podsumowującej projekt pn. „Wspólne przebywanie – wzmacnia zaufanie”, który realizowany był przez Powiat Sokólski, a dofinansowany przez Wojewodę Podlaskiego w ramach Rządowego programu na lata 2014-2016 „Bezpieczna i przyjazna szkoła”. Projekt realizowany był w okresie od września 2016 r. do listopada 2016 r.
Uczestniczyły w nim wszystkie szkoły, dla których organem prowadzącym jest Powiat Sokólski. Ogólna wartość projektu: 99 930 zł.
Projekt miał na celu:
-  utrwalenie wzajemnego zaufania w klasach;
-  kształtowanie jakości interpersonalnych w szkole;
-  kształtowanie umiejętności psychologicznych i społecznych uczniów i wychowanków poprzez przygotowanie i przeprowadzenia dnia pod hasłem „Wspólne przebywanie – wzmacnia zaufanie”;
-  kształtowanie umiejętności życiowych i promowanie wolontariatu u uczniów poprzez przeprowadzenie kursu pierwszej pomocy przedmedycznej i warsztatów z terenoznawstwa;
- doskonalenie kompetencji wychowawczych osób dorosłych: rodziców i nauczycieli poprzez zorganizowanie szkolenia dla nauczycieli i dla rodziców.
Projekt „Wspólne przebywanie - wzmacnia zaufanie” był realizowany przez Powiat Sokólski, został dofinansowany przez Wojewodę Podlaskiego w ramach rządowego programu na lata 2014-2016 „Bezpieczna i przyjazna szkoła”.
Następnie podczas podsumowania każda ze szkół biorąca udział w projekcie zaprezentowała swój wkład i uczestnictwo.
Starosta Sokólski Piotr Rećko wręczył podziękowania szkolnym koordynatorom za prezentację z poszczególnych szkół.

Wspólnie spędzany czas umilił występ zespołu „FBI blues & rock” z Sokółki.

W ostatniej części uroczystości zostały zaprezentowane osiągnięcia i sukcesy szkół i placówki, prowadzonych przez Powiat Sokólski, w roku szkolnym 2015/2016 oraz wręczono stypendia dla stypendystów "Lokalnego programu wspierania edukacji uzdolnionych uczniów szkół ponadgimnazjalnych, dla których organem prowadzącym jest Powiat Sokólski" w I semestrze roku szkolnego 2016/2017 – (XXIII edycja) za ich osiągnięcia naukowe, sportowe i artystyczne.
Starosta Sokólski Piotr Rećko oraz Członek Zarządu Powiatu Sokólskiego Alicja Rysiejko wręczyli stypendia dla 112 stypendystów ze szkół ponadgimnazjalnych Powiatu Sokólskiego. Zespół Szkół w Dąbrowie Białostockiej miał 40 stypendystów, Zespół Szkół w Sokółce – 34 stypendystów, Zespół Szkół w Suchowoli – 26 stypendystów, Zespół Szkół Rolniczych w Sokółce – 11 stypendystów oraz  Zespół Szkół Zawodowych w Sokółce, który miał 1 stypendystkę.
Wszystkim wyróżnionym serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów naukowych, sportowych i artystycznych.

Zdjęcia


Tagi:PowiatSokólskiSzkołaZSSokółkaSuchowolaDabrowaBiałostockaprojektZSZSOSWZSRWspólnePrzebywanieWzmacniaZaufanieOsiągnięciaStypendiumNaukaPodsumowanie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.