Poświęcenie Cerkwi w Siderce

Poświęcenie Cerkwi w Siderce

25 września 2016r. miało miejsce szczególne wydarzenie w dziejach Cerkwi pw. św. Jana Chrzciciela w Siderce - wielkie poświęcenie cerkwi parafialnej, w której zakończył się generalny remont.
Przed świątynią Wicestarosta Powiatu Sokólskiego Jerzy Białomyzy powitał serdecznie Arcybiskuba Jakuba, zwierzchnika Diecezji Białostocko-Gdańskiej, który przewodniczył dzisiejszym uroczystościom.

Proboszcz Parafii Ksiądz Piotr Omelczuk podziękował włodarzom, duchowieństwu oraz wszystkim wiernym, którzy przybyli w tym dniu do Siderki aby podzielić razem z miejscowymi parafianami tą wielką radość jaką jest dla tej niewielkiej wspólnoty wyświęcenie cerkwi.

Dzisiejsze wydarzenie, to nie tylko wyświęcenie wyremontowanej świątyni…. Po odprawionej Liturgii tłumy mieszkańców zebrało się aby pożegnać i podziękować swojemu Proboszczowi Księdzu Piotrowi za 3 lata pobytu w parafii.
W imieniu Powiatu Sokólskiego jak i Zarządu Wicestarosta Jerzy Białomyzy podziękował Ks. Piotrowi za wkład w rozwój parafii, i życzył wszelkiej pomyślności w dalszej pracy duszpasterskiej.

Ks. Piotrowi Omelczukowi życzymy również pogody ducha i wiele radości każdego dnia.
 

Zdjęcia


W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.