Polski Związek Bokserski ma nowego prezesa!

Polski Związek Bokserski ma nowego prezesa!

SYLWETKA NOWEGO STERNIKA PZB


W dn. 20.11.2016r. w Hotelu „Gromada” w Warszawie odbył się Kongres Sprawozdawczo-Wyborczy Polskiego Związku Bokserskiego, na którym podsumowano pracę Zarządu Związku minionej kadencji oraz dokonano wyboru władz PZB na lata 2016- 2020. Prezesem Polskiego Związku Bokserskiego został wybrany:
– Leszek Piotrowski (OZB Grudziądz)

Do Zarządu zostali wybrani:
– Barbara Sańko (OZB Szczecin)
– Sławomir Kozłowski (OZB Szczecin)
– Marcin Stankiewicz (OZB Szczecin)
– Maciej Demel (OZB Grudziądz)
– Krzysztof Łajdyk (OZB Grudziądz)
– Grzegorz Nowaczek (OZB Kielce)
– Łukasz Dybiec (OZB Kielce)
– Edmund Kubisiak (OZB Kraków)
– Maciej Dziurgot (OZB Rzeszów)
– Piotr Byrdy (OZB Katowice)
– Waldemar Pawlak (OZB Poznań)
– Ryszard Makowski (OZB Wrocław)
– Krzysztof Sugier (OZB Lublin)
– Roman Ślagowski (OZB Gdańsk)

Pan Leszek Piotrowski, były wieloletnim trenerem Kadry Narodowej Kobiet w Boksie, został wybrany na stanowisko prezesa Polskiego Związku Bokserskiego. Według nieoficjalnych informacji zgromadził 45 głosów, wobec 7 swojego oponenta Wojciecha Nagórnego. Nowemu sternikowi PZB życzymy sukcesów na miarę osiągnięć trenerskich.

Nowy prezes (ur. 1 sierpnia 1955 roku w Świeciu) związany jest z boksem od 45 lat. Najpierw w latach 1971-1976 był czynnym zawodnikiem klubów Górnik Knurów i FAM Chełmno. W 1982 roku został instruktorem boksu, a w 1984 roku założył sekcję bokserską w klubie Wda Świecie, gdzie jego najbardziej znanymi wychowankami byli: Artur Bojanowski, Maciej Kamiński, Dawid Szmelter, Bogdan Słomiński, Tomasz Tretkowski, Oliwia Łuczak, Michalina Podlewska, Jagoda Karge a obecnie Jakub Słomiński.
W latach 1990-2001 był uczestnikiem szkolenia centralnego w grupach kadetów i juniorów. W 2001 roku został powołany na stanowisko trenera kadry narodowej kobiet, które piastował do 2012 roku. Jego podopieczne wywalczyły na międzynarodowych ringach aż 111 medali, w tym złote krążki Mistrzostw Świata, Europy, czy Unii Europejskiej.
Dodajmy, że oprócz pracy trenera kadry, Leszek Piotrowski aktywnie działał także w strukturach AIBA, gdzie cieszył się znakomitą opinią zagranicznych działaczy pięściarskich.


Info: pzb.info.pl

Zdjęcia


W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.