Podsumowanie projektu ,,Wspólne przebywanie - wzmacnia zaufanie"

Podsumowanie projektu ,,Wspólne przebywanie - wzmacnia zaufanie"

W miesiącach wrześniu i październiku 2016 r. realizowany był przez Powiat Sokólski projekt pn. ,,Wspólne przebywanie - wzmacnia zaufanie" skierowany do wszystkich uczniów szkół ponadgimnazjalnych, uczących się na terenie powiatu. W  Zespole Szkół w Dąbrowie Białostockiej realizacja projektu rozpoczęła się od szkoleń dla nauczycieli i rodziców z komunikacji empatycznej, które prowadziła  E. Powichrowska  z Ośrodka Terapii Uzależnień ETAP z Białegostoku.

W kolejnych dniach tj.: 19,20,21,24 i 25.10. ratownik medyczny Paweł Olechno prowadził szkolenia z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej. Uczniowie poznali podstawy ratownictwa medycznego i zasady udzielania pierwszej pomocy.

26 października 2016 roku na terenie miasta Dąbrowa Białostocka odbyła się gra terenowa dla całej szkolnej społeczności. Uczniowie podczas gry wykorzystali swoją wiedzę ogólną oraz wiadomości zdobyte na warsztatach z elementów terenoznawstwa i pomocy przedmedycznej. Gra rozpoczęła się o godzinie 8 i zakończyła o 13.30 wspólnym ogniskiem, poczęstunkiem i zajęciami integracyjnymi. Na koniec wręczono nagrody dla zwycięskich klas w postaci pucharów i słodyczy. Zwycięstwo odniosła klasa IIB wyprzedzając IIIC i IA. Wszystkie klasy otrzymały pamiątkowe dyplomy za udział w grze. 

Na zakończenie realizacji projektu w naszej szkole 28 października 2016 roku przeprowadzone zostały szkolenia dla uczniów z podstaw komunikacji empatycznej. Celem szkolenia była poprawa komunikacji na linii uczeń - nauczyciel i uczeń - uczeń oraz rozwijanie skutecznej komunikacji, słuchania i mówienia z empatią jako ułatwiającego rozwiązywanie konfliktów, brania odpowiedzialności za siebie. Szkolenie poprowadzili certyfikowani specjaliści terapii uzależnień z Ośrodka Terapii Uzależnień ETAP z Białegostoku. Podczas warsztatów uczniowie otrzymali oprócz wiedzy słodki poczęstunek w postaci drożdżówki, soku i wody.

W zgodnej ocenie uczestników zarówno zajęcia jak i gra terenowa były okazją do budowania wzajemnego zaufania, co stanowiło główny cel projektu.

Jarosław Budnik Dyrektor Zespołu Szkół w Dąbrowie Białostockiej

Zdjęcia


Tagi:SzkołaDabrowaBiałostockaWspólnePrzebywanieWzmacniaZaufanieProjekty

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.