Odbiór techniczny przebudowy skrzyżowania w Sokółce

Odbiór techniczny przebudowy skrzyżowania w Sokółce

Ulice Białostocka, Grodzieńska, Piłsudskiego i Plac Kościuszki w Sokółce mają nowe skrzyżowanie – świetlne. Uczestnicy ruchu drogowego z końcem listopada br. mogli już w pełni korzystać z nowej inwestycji. 9 grudnia 2016 r. odbył się odbiór techniczny przebudowy skrzyżowania. Uczestniczyły w nim władze miasta, kierownik budowy firmy UNIBEP Marek Filipowicz oraz kierownik rejonu Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Krzysztof Gleba Zawadzki.

Podczas spotkania mogliśmy wskazać wszelkie niedogodności dotyczące wykonanej przebudowy. Każdy błąd zostanie rozważony i poddany dyskusji.

Jeden z mieszkańców wypowiedział się w tej kwestii: „Skrzyżowanie przydatne, tak, ale niespełna 10 sekund skrętu w lewo z ul. Białostockiej na ul. Piłsudskiego to jakiś absurd. Ten sam czas obowiązuje również na przejściu przez Białostocką, to zupełnie nie realne dla starszych ludzi do przejścia. Jeśli się da, od razu trzeba to poprawić!”

Nowe skrzyżowanie ma za zadanie usprawnić ruch w centrum miasta.

Wykonawcą inwestycji był UNIBEP S.A., który zaoferował w przetargu najkorzystniejszą cenę - 1 495 145,45 zł brutto. Na skrzyżowaniu drogowcy przebudowali i sieć teletechniczną. Powstał również nowy pas ruchu oraz. Wstępnie koszt prac szacowano na około 3,5 mln zł.

„Jeśli chodzi o przebudowę skrzyżowania w Sokółce wykonaliśmy: kanał deszczowy, sygnalizację świetlną, przebudowę urządzeń teletechnicznych, modernizację chodników, nawierzchni oraz oznakowania poziomego i pionowego. To wszystko by skrzyżowanie było bezpieczniejsze.”- mówi kierownik budowy firmy UNIBEP Marek Filipowicz

Przebudowa skrzyżowania odbyła się w ramach Programu Likwidacji Miejsc Niebezpiecznych.

Zdjęcia


Tagi:PowiatSokólskiBiałostockaSokółkaprzebudowainfoSokolkaskrzyżowanieremontUNIBEPGDDKiAGrodzieńskaPiłsudskiegoPlacKościuszkiŚwiatłaprzejściechodniki

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.