Narciarki z Malawicz i Starej Kamionki ponownie na podium

Narciarki z Malawicz i Starej Kamionki ponownie na podium

       We czwartek 22 lutego 2018 roku na trasach narciarskich Lasu Pietrasze w Białymstoku rozegrano Otwarte Mistrzostwa Miasta Białegostoku w ramach drugiej edycji Podlaskiej Ligi Narciarskiej. Na dobrze przygotowanych trasach ponad 120 narciarzy z Białegostoku, Supraśla, Starej Kamionki i Malawicz rywalizowało stylem klasycznym na dwóch dystansach – 1,25 km i 2,5 km. Zmagania odbywały się w kategorii klas II i I, klas III oraz klas V i IV, VI i VII a także klas II i III gimnazjum. Choć klasyk nie jest najmocniejszą stroną sokólskich narciarek jednak wystartowały liczne ekipy dziewcząt ze Starej Kamionki i Malawicz w sile 22 zawodniczek. Niestety z powodu grypy nie wystartowała ,,nasza" Mistrzyni Województwa Podlaskiego Szkół Podstawowych Ela Łowczecka. Niemniej pozostałe narciarki dzielnie stawiały czoła swoim rywalkom ze Szkoły Sportowej z Supraśla i Białegostoku. Po blisko trzogodzinnych zmaganiach w biegu na 2,5 km techniką klasyczną klas VII i VI srebro wywalczyła sobie Julia Zajczyk z Malawicz a o brązowy medal świetnie powalczyła Zuzia Czabatorowicz również z Malawicz. Tuż poza podium stanęła jej szkolna koleżanka, Magda Ignatowicz zajmując czwartą lokatę. Bardzo dobrze pobiegła także reprezentantka SP w Starej Kamionce Weronika Czeremcha, która na metę przybiegła jako piąta. W tej samej kategorii wiekowej Ewa Rećko, AnnaSzomko i Natalia Paszko uklasyfikowały się na dalszych miejscach. W biegu gimnazjalny na dystansie 2,5 km najlepiej z naszych narciarek wypadła Kamila Rećko wywalczając sobie szóstą lokatę. Nieco dalej sklasyfikowano Monikę Szomko i Natalię Fiedorec. Wszystkie dziewczynki reprezentowały swoją macierzystą szkołe – PG nr 3 w Sokółce. Wiele emocji dostarczył bieg młodszych narciarek na dystansie 1,25 km. Po wyczerpującej rywalizacji o najwyższy stopień na podium Kasia Rećko, ucz. kl. V ze Starej Kamionki uległa nieco lepszej zawodniczce z Białegostoku zdobywając srebro. Dzielnie walczyły też o jak najlepsze lokaty inne narciarki: Ula Kucharewicz, Ula Szomko, Angela Płońska, Dominila Nowak, Klaudia Birkos, Justyna Szyszko i Kinga Nowosada.

 W kategorii klas III pewnie triumfowała Marysia Borys z Malawicz pokonując zdecydowanie wszystkie swoje rywalki z Białegostoku. Zuch narciarka. Bardzo dobrze pobiegły również nasze najmłodsze narciarki. W klasach II i I Oliwia Borys z Malawicz powalczyła dzielnie o drugie miejsce na podium. Natomiast czwarte miejsce przypadło Patrycji Chomczyk a siódme Wiktorii Jakimik . Obie dziewczynki ze Starej Kamionki.

W najbliższy wtorek odbędzie się kolejna, trzecia edycja Podlaskiej Ligii Narciarskiej jako ostatni sprwadzian dla najlepszych narciarek sokólskich, które będą walczyć na poczatku marca z najlepszymi o medale Mistrzostw Polski podczas Finału Krajowego Igrzysk i Gimnazjady w Białce Tatrzańskiej .

Piotr Zaręba

 

 

 

Zdjęcia


Tagi:powiat sokólskinarciarstwo biegowe

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.