Mistrzowie na XLIII Sesji Rady Powiatu Sokólskiego

Mistrzowie na XLIII Sesji Rady Powiatu Sokólskiego

 

XLIII Sesja Rady Powiatu Sokólskiego 

“Szanowni państwo mamy dzisiaj wyjątkową okazję, mamy Mistrza Polski - złotego medalistę  Ogónopolakiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Halowych w Spale - pana Dawida Kruczkowskiego oraz brązowego medalistę tej samej Olimpiady - pana Piotra Kruczkowskiego.” - mówił Starosta Sokólski Piotr Rećko, przed rozpoczęciem do właściwego porządku obrad. “Panowie - zwrócił się Starosta do młodzieńców - walczycie na ringu, uprawiacie dyscyplinę sportu jaką jest boks. Pierwsze i trzecie miejsce na arenie ogólnopolskiej to olbrzymie wyróżnienie, ogromny sukce, dlatego nie mogliśmy odmówić sobie przerwania na chwile naszych obrad, żeby was uhonorować. Dla naszej społeczności lokalne jest to bardzo ważne wydarzenie. Poza tym, bardzo chcemy doceniać ludzi, którzy osiągają tak olbrzymie sukcesy na tle całego kraju. Serdecznie wam gratulujemy, również dlatego, że ta dyscyplina sportu jest bardzo wymagająca, wymusza dużą odporność psychiczną i fizyczną oraz wszystkie cechy, które powinien posiadać sportowiec: determinację, zawziętość w dążeniu do celu. Wy to wszystko posiadacie. Cieszymy się, że jesteście z powiatu sokólskiego, że nas reprezentowaliście i serdecznie wam za to dziękujemy i jeszcze raz gratulujemy. Jednak nie byłoby tego wszystkiego, gdyby nie wasz wspaniały trener, który po raz kolejny pokazuje, że ma dobrą rękę trenerska, umiejętności, wiedzę i wyjątkowy talent do wyłapywania i kształcenia naszych diamentów. Teraz są to brylanty oprawione w złoto… Tomku, serdecznie dziękujemy.” 

Starosta Sokólski Piotr Rećko wręczył zawodnikom podziękowania oraz drobne upominki, a także zapewnił, że otrzymają stypendia Starosty Sokólskiego za wybitne osiągnięcia sportowe. 

Wypowiedział się również Tomasz Potapczyk trener UKS Boxing Sokółka i jednocześnie Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Sokólskiego: “Bardzo dziękuję w imieniu pana Starosty za docenienie pracy naszego klubu. Przygotowania do tej najważniejszej imprezy w roku jaką jest Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży - bo ona szykuje przyszłych olimpijczyków, były bardzo trudne i ciężkie. To nie było tak, że chłopcy w miesiąc się przygotowali i coś tam zdobyli. Nie każde województwo może  poszczycić się Mistrzem Polski. Nasi zawodnicy stoczyli dwa turnieje eliminacyjne do w/w Olimpiady, w których musieli zająć pierwsze miejsca i dopiero mogli jechać i reprezentować Polskę wśród 8 najlepszych zawodników w tej kategorii. Tak więc przygotowania były ciężkie, do tego zawodnicy musieli utrzymać odpowiednią wagę i dietę co też było trudne. Ze względu na pandemię impreza była przesuwana kilkakrotnie więc musieliśmy cały czas zmieniać tok przygotowań. Wyobraźcie sobie, że ci młodzi sportowcy nie mieli wakacji. Wczorajszy dzień był ich pierwszym wolnym dniem. Widzicie na co dzień młodzież, która biega beztrosko po ulicach… Natomiast oni musieli się trzymać moich zasad i swoich postanowień, żeby osiągnąć taki sukces. Miejmy nadzieję, że ci chłopcy osiągną jeszcz większe sukcesy w kolejnych latach. Chciałbym podziękować wszystkim, którzy wspierają nasz klub, szczególnie panu Staroście Piotrowi Rećko. Tutaj powinno się też odezwać nasze miasto, ale zobaczymy... Nie na co dzień się ma Mistrza Polski, tak uważam. Za rok gospodarzem letniej XXVII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży 2022 w Sportach Halowych jest Województwo Podlaskie. My chcemy zorganizować to w Sokółce. Mam już zapewnienie pana Starosty Piotra Rećko, a pani Burmistrz Sokółki i zastępca mam nadzieję, że się zreflektują i pomogą w organizacji. Dziękuję bardzo.”

Mistrz Polski Dawid Kruczkowski krótko przedstawił Radzie Powiatu na czym polegało przygotowanie do zawodów: “Zgrupowanie wyglądało tak, że mieliśmy 4 treningi dziennie. Wstawaliśmy o godz. 7:00 rano. Pierwszy trening mieliśmy o godz. 10:00. Z rana był rozruch - bieganie, później trening na siłę, kolejny na technikę, na koniec pływanie i inne ćwiczenia w tym joga. Ogólnie był to czas wytężonej, bardzo ciężkiej pracy.”

Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Łukasz Moździerski zaproponował, aby przyznać obu zawodnikom specjalną nagrodę. Starosta Sokólski odniósł się do tej propozycji pozytywnie. 


Patrycja A.Z.
Zdjęcia Maciej B.
 

 

Zdjęcia


Tagi:powiat sokólskipiotr rećkodawid kruczkowskipiotr ktuczkowskiboxing sokółka

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.