Mistrzostwa Województwa Podlaskiego w Żeglarstwie - Jachty Kabinowe 2017

Mistrzostwa Województwa Podlaskiego w Żeglarstwie - Jachty Kabinowe 2017

Na jeziorze Necko w Augustowie w dn. 09 - 10. września 2017r zostały rezegrane Mistrzostwa woj. podlaskiego w żeglarstwie w klasach Optymist (28 zawodników), Laser (8), Windsurfing (7), oraz jachty kabinowe  w kl. T-1, T-2 i T-3 (6 jachtów). W sobotę rozegrano 4 wyścigi, w niedzielę - 1 . Wiatr - w sobotę -stopniowo rozwiewający się od 1 do 3 w skali Beauforta, w niedzielę - 1 . Klub Żeglarski ŻAGIEL Sokółka był reprezentowany przez załogę w składzie : sternik - Antoni Brzeziński, oraz 
Ryszard Bronowicz i Brunon Kieda startujący na jachcie BEZ CZTERECH , w klasie T-1, oraz kol. Patrycję Urban, gościnnie występującą jako załogantka jachtu BRUNSWICK z Augustowa w kl. T-3 ze sternikiem Piotrem Ossowskim. Nie obyło się bez wywrotek - zwłaszcza w klasie Laser, ale młodzi żeglarze sprawnie  sami stawiali swoje łódki i kontynuowali regaty. Zdarzyło się też kilka kolizji, zazwyczaj podczas  ścisku na starcie,  na szczęście niewielkich, w wyniku których najbardziej ucierpiały małe 
Optymisty. Po zakończeniu I dnia regat -  odbyło się ognisko żeglarskie , z bigosem, kiełbaskami pieczonymi i muzyką szantową, w którym uczestniczyli również rodzice młodych zawodników. 
Po rozegraniu 1 biegu podczas II dnia regat, i podliczeniu punktów  - zostały wręczone puchary, dyplomy i nagrody w poszczególnych klasach. Nasza załoga w swojej klasie zajęła II miejsce. Pierwsze miejsce w klasie T-3 jako załogantka zajeła Patrycja Urban. Nagrody specjalne trafiły także do najmłodszych uczestników zawodów (kategoria wiekowa - do lat 9) .
Do zobaczenia  wkrótce, gdyż kolejne regaty - także w Augustowie - już w najbliższy weekend.

 

AHOJ!

 

Zdjęcia


Tagi:Sokółkapowiat sokólskikzzagiel

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.