Maciej Czajka - Trener UKS Mikolo Sokółka

Maciej Czajka - Trener UKS Mikolo Sokółka

O sobie:
Ukończyłem Wyższą Szkołę Wychowania Fizycznego i Turystyki w Białymstoku na kierunku wychowanie fizyczne oraz studia podyplomowe na Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach w zakresie przygotowania motorycznego w zespołowych grach sportowych. Aktualnie pracuję w firmie INWIDO Polska Glass Sp. z o.o. jako kontroler jakości. Dodatkowo jestem trenerem UKS Mikolo Sokółka - drużyny seniorów. W swoim życiu niczego bym nie zmienił. Jestem bardzo zadowolony z tego, jak się ono potoczyło i jak się dalej toczy.
Praca Trenera:
Sportem „zaraził” mnie mój ojciec od najmłodszych lat. Siatkówkę zacząłem trenować w gimnazjum. Tą dyscypliną zainteresowali mnie Grzegorz Zalewski i Wojciech Zajkowski. Trenerem UKS Mikolo zostałem we wrześniu 2015, zgodziłem się na propozycję Prezesa Stanisława Marchiela. Doszliśmy do porozumienia w kwestii sposobu prowadzenia drużyny, jak i założeń na ten sezon.
Siatkówka nie jest jedyną dyscypliną, która mnie interesuje i którą uprawiam. Zawsze lubiłem ruch i odkąd sięgam pamięcią cały czas jest on obecny w moim życiu. Pływam, jeżdżę na rowerze, biegam, aktualnie trenuję triatlon i wyniki w tym zakresie to na razie walka z własnymi życiówkami.

Sukcesy:
Jako trener i zawodnik UKS MIKOLO - zdobycie Wicemistrzostwa Województwa Podlaskiego. Jako zawodnik LUKS ŻUBR TL Białowieża - zdobycie złotego, srebrnego i brązowego medalu Mistrzostw Województwa Podlaskiego.
Tak naprawdę Nasz wynik z tego roku to największe osiągnięcie seniorskiej drużyny UKS Mikolo Sokółka. Drużyna po raz pierwszy wywalczyła miejsce na podium i możliwość gry w barażach o wejście od II ligi.
Oprócz drużyny seniorskiej UKS Mikolo posiada także sekcje młodzieżowe, z którymi pracuje Krzysztof Zaniewski. Nasza młodzież pod jego wodzą odnosi duże sukcesy i to nie tylko na arenie województwa. Miejmy nadzieję, że młodzi siatkarze i siatkarki z Sokółki zaistnieją kiedyś w poważnej siatkówce.
Bardzo ważnym dla mnie doświadczeniem była też możliwość pracy w sztabie szkoleniowym ekstraklasowej drużyny kobiet AZS Białystok.

Główny cel:
W dziedzinie siatkówki chciałbym rozwijać i doskonalić umiejętności swoich zawodników najlepiej, jak potrafię, a przy okazji wygrać III ligę i może coś więcej.
Moim prywatnym celem jest ukończenie zawodów na dystansie Ironman - 3,8km pływania, 180km rowerem, 42km biegu.
Marzenie:
Aby zawodnicy, których trenuję, rozwijali się i byli coraz lepsi w tym, co robią, a wtedy może któryś z nich zagra w wyższej lidze. Może już niedługo...

Jak motywuję:
Staram się im pokazać, co mogą zyskać i gdzie mogą być, jeżeli dadzą z siebie więcej.
Łatwo można popaść w zachwyt, patrząc na nasze wyniki w województwie, ale zawsze trzeba mierzyć wyżej. Chłopaki mieli okazję zobaczyć, jak smakuje gra na wyższym poziomie - na barażach o wejście do II ligi w Sieradzu.
Mam nadzieję, że to zmotywuje ich do ciężkiej pracy w następnym sezonie i już niedługo będziemy się mogli wspólnie cieszyć z dużo wyższego poziomu siatkówki w Sokółce.

Tekst i zdjęcia:
Wioletta Żołądkowska

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.