LVII Sesja Rady Miejskiej w Sokółce

LVII Sesja Rady Miejskiej w Sokółce

10 lipca o 14:00 w sokólskiej ,,Lirze” odbyła się LVII Sesja Rady Miejskiej w Sokółce. Rozpoczęła się od minuty ciszy dla uczczenia śp. dr. Mariana Rozmysłowicza. Następnie zapoznano się z protokołami z poprzednich sesji oraz ze sprawozdaniem Burmistrza z pracy w okresie między sesjami.

Radni po raz kolejny odrzucili wniosek  magistratu o podjęcie uchwały intencyjnej w sprawie wyznaczenia obszaru na bocznicę kolejową dla żwirowni. Rada miejska przywróciła (zgodnie z wolą mieszkańców) przeznaczenie terenów przy ul. Tarasiewicza oraz w okolicach ulicy Dywizjonu 303 na tereny pod zabudowę mieszkaniowo-usługową.

Rada zmieniła również miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego dla działek przy ulicach Głowackiego i Lotników Lewoniewskich. Miał powstać tam terminal przeładunkowy, co spotkało się z protestem mieszkańców. Radni dokonali zmiany przeznaczenia tych działek na tereny do zabudowy mieszkaniowej-jednorodzinnej oraz zabudowy usługowej.

Wniosek o przywrócenie wynagrodzenia Burmistrz Ewy Kulikowskiej  do 11 502 złotych został odrzucony przez Radę Miejską. Przypominamy, że w lutym, Rada Miejska obniżyła Burmistrz Sokółki pensję. Decyzja była spowodowana koniecznością wypłaty 130 tys. zł odszkodowania dla byłego Sekretarza Gminy, Zbigniewa Tochwina za rozwiązanie bez wypowiedzenia umowy o pracę przez Ewę Kulikowską.

 W trakcie trwania obrad, nie obyło się bez kontrowersji. Przewodniczący Rady Miejskiej Daniel Supronik zmuszony był do przedwczesnego zakończenia Sesji Rady Miejskiej. Powodem było nagłe opuszczenie sali przez radnych Jarosława Panasiuka i Sławomira Sawickiego, przez co na sali obrad nie było kworum (zostało mniej niż połowa radnych). Radni opuścili salę chwilę przed głosowaniem wniosku o przeprowadzenie audytu za rok 2017 w spółkach gminnych przez biegłego audytora. Sesja będzie kontynuowana po wyznaczeniu następnego terminu.

Zdjęcia


Tagi:Sokółkasesjarada miejska

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.