LIII Sesja Rady Miejskiej

LIII Sesja Rady Miejskiej

Na LIII Sesji Rady Miejskiej w Sokółce wiodącym tematem były zmiany w budżecie. Punktem zapalnym okazała się prośba Magistratu o kolejne 50 tys. zł na organizację Dni Sokółki 2017. Przygotowanie imprezy pochłonie około 80 tys. zł z czego za występ zespołu Bayer Full gmina ma zapłacić 24 tys. złotych. Radni nie przychylili się do przeznaczenia kolejnych środków na organizację obchodów Dni Sokółki.

Kolejny raz wróciła sprawa przebudowy ulicy Dąbrowskiego wiodącej na pobliskie ogródki działkowe. Na sesję przybyli mieszkańcy spornego odcinka, żeby domagać się pilnego rozpoczęcia inwestycji. Jak tłumaczyli czekają już 14 lat na utwardzenie drogi. Padła propozycja ułożenia kostki brukowej zamiast asfaltu. Radni przychylili się do tej propozycji.

W trakcie obrad radni przegłosowali zmiany w budżecie i tak zwiększono środki o 100 tys. zł na budowę drogi w Puciłkach. Dołożono kolejne 35 tys. zł na budowę ulicy Prusa. Radni wnioskowali o utworzenie oświetlenia w kolonii Zaśpicze, Wierzchjedlinie, Boguszach i Kundziczach czego koszt wyniesie około 80 tys. zł. Radni przeznaczyli ponadto 35 tys. zł na projekt ulicy Pawłowskiego na Osiedlu Zielonym oraz przegłosowali również uchwałę w sprawie utworzenia Samorządowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Sokółce.

Kolejnym punktem sesji było wysłuchanie sprawozdań z działalności sokólskich instytucji za 2016 rok. Najwięcej emocji wzbudziła działalność Sokólskiego Ośrodka Kultury. Radni mieli zastrzeżenia do wyświetlania filmów przez dwa tygodnie. Dyrektor SOK-u na zarzut odpowiedział, że takie warunki dyktuje dystrybutor, a żeby być konkurencyjnym kino musi na to przystawać. Wydatki SOK-u w 2016 roku wyniosły 1 mln 389 tys. zł natomiast uzyskano przychody rzędu 1 mln 370 tys. zł.

Ł. Mucuś

fot. Marek Tomaszycki

Zdjęcia


Tagi:Sokółkasesjarada miejska

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.