Letnie obozy narciarzy biegowych 2017 oraz sukcesy na zawodach w Gołdapi

Letnie obozy narciarzy biegowych 2017 oraz sukcesy na zawodach w Gołdapi

W pierwszej połowie lipca 2017 r. grupa 10 narciarek biegowych wzięła udział w 8- dniowym obozie sportowym w Szelmencie k/Suwałk. Zawodniczki te są wyróżniającymi się członkami Uczniowskich Klubów Sportowych: UKS Orliki Stara Kamionka i UKS Strat Malawicze. Celem obozu było podniesienie umiejętności technicznych zawodników oraz przygotowanie siłowo-szybkościowe do zawodów na nartorolkach w sierpniu, wrześniu i październiku. Dziewczynki miały do dyspozycji /oprócz treningów na nartorolkach / wiele sportowych atrakcji. Była to m.in. możliwość korzystania z jednego z najdłuższych w Europie wyciągów nart wodnych o długości 1 km, kajaków, korzystania z niesamowitego parku linowego oraz z mini golfa. Za te atrakcje gorące podziękowania należą się dla Dyrektorowi WOSiR Szelment- Pawłowi Żukowi.

Natomiast na przełomie lipca i sierpnia liczna grupa narciarzy uczestniczyła w obozie narciarskim w Nowej Łuce nad Zalewem Siemianówka. Przedział wiekowy uczestników obozu był bardzo zróżnicowany ( od 2 klasy szkoły podstawowej do 2 klasy gimnazjum), co nie utrudniało realizację podstawowych celów szkoleniowych. Narciarze biegowi szlifowali formę sportową doskonaląc technikę jazdy i wytrzymałość na nartorolkach na Zaporze Czołowej Zbiornika Siemianówka oraz uczestniczyli w codziennych, kilkudziesięciokilometrowych wycieczkach rowerowych. Łącznie zawodnicy zrobili ponad 150 km na nartorolkach i blisko 200 km na rowerach. Ciężkie przed i popołudniowe treningi przeplatane były grą w piłkę siatkową czy badmintona. Nie lada atrakcją był samodzielny rejs łodzią wiosłową i kajakami po zalewie. W czasie wolnym dzieci nabierały sił do treningów korzystając z codziennej kąpieli nad zalewem. Wieczorem nie zabrakło też  konkursów i śmiesznych skeczów. Opiekunami narciarek byli: Katarzyna Reszuta i Piotr Zaręba. Uczestniczki letnich obozów sportowych: Natalia Fiedorec, Monika Szomko, Kamila Rećko, Julia Zajczyk, Weronika Czeremcha, Zuzanna Czabatorowicz, Elżbieta Łowczecka, Katarzyna Rećko, Ewa Rećko, Weronika Reszuta, Magdalena Ignatowicz, Maria Borys, Oliwia Borys, Klaudia Birkos i Dominika Nowak. Wyjazd na obozy możliwy był dzięki uzyskaniu przez kluby dotacji ze Starostwa Powiatowego w Sokółce, Urzędu Miasta w Sokółce oraz Ministerstwa Sportu.

Ciężka praca zawodniczek na obu obozach zaowocowała sukcesami sportowymi. 20 sierpnia 2017 roku w Gołdapi odbył się Letni Bieg Jaćwingów na nartorolkach, w którym wystartowało blisko 80 zawodników z klubów narciarskich z Siedlec, Jasła, Gołdapi, Sejn, Kartuz, Białegostoku, Supraśla, Augustowa, Malawicz, Starej Kamionki oraz zawodników z Litwy . Seniorzy rywalizowali o cenne nagrody pieniężne na dystansie półmaratonu /ponad 21 km/ , juniorki C i D na dystansie 4 km, zaś juniorki E na dystansie 2 km. Pełnym sukcesem okazał się start dziewczynek z rocznika 2004-2005, które wywalczyły sobie całe podium. Pierwsze miejsce zajęła Zuzanna Czabatorowicz, druga była Magdalena Ignatowicz /obie Start Malawicze/ , brąz po raz pierwszy zdobyła Ewa Rećko Orliki Stara Kamionka. Miejsce 7 wywalczyła sobie Weronika Reszuta Start Malawicze. W młodszej kategorii wiekowej na 3 miejscu na podium stanęła Kasia Rećko Orliki Stara Kamionka, która dzielnie walczyła z zawodniczkami z Siedlec pomimo niedawno zaleczonego pęknięcia obojczyka. Czwarte miejsce przypadło Elżbiecie Łowczeckiej Start Malawicze. W kategorii juniorek C startująca ze starszymi zawodniczkami Kamila Rećko ze Startu Malawicze wywalczyła sobie 7 lokatę. Niestety klubową koleżankę Kamili, pretendentkę do medalu w tej kategorii wiekowej ,Natalię Fiedorec złamała choroba i nie mogła wystartować.

Prawdopodobnie na kolejne zmagania nartorolkowe najlepsze zawodniczki klubów pojadą na początku września do Warszawy, gdzie będą rywalizować w emocjonujących sprintach .

Piotr Zaręba

Zdjęcia


Tagi:powiat sokólskinartorolkiSkiTeam Sokółka

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.