„Lepszy start w dorosłe życie uczniów niepełnosprawnych”

„Lepszy start w dorosłe życie uczniów niepełnosprawnych”

Powiat Sokólski reprezentowany przez Starostę Sokólskiego Piotra Rećko  w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. Janusza Korczaka w Sokółce po raz kolejny gościł kadrę pedagogiczną ze Specjalnej Szkoły z Internatem nr 2 dla dzieci z Wadami Wzroku w Mołodecznie w ramach realizacji projektu „Lepszy start w dorosłe życie uczniów niepełnosprawnych” współfinansowanego z Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rzeczypospolitej Polskiej, konkurs „Polska Pomoc Rozwojowa 2016”.
W dniach 23-24 listopada 2016 r. zostały przeprowadzone szkolenia teoretyczne i warsztatowe z nieinwazyjnej metody usprawniania funkcji mózgu „EEG BIOFEEDBACK” oraz przekazano książki edukacyjne do pogłębiania wiedzy w tej specjalizacji. Goście w ramach pobytu uczestniczyli również w wycieczce edukacyjnej Szlakiem Tatarskim, podczas której zwiedzili Muzeum Ziemi Sokólskiej,  meczet i mizar w Kruszynianach  a następnie skosztowali potrawy kuchni tatarskiej w „Agroturystyce u Mahmeda” w Bohonikach.

W spotkaniu uczestniczył również przedstawiciel z Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rzeczypospolitej Polskiej Pani Małgorzata Roszkowska.

Zdjęcia


Tagi:PowiatSokólskiSokółkaBohonikiwspółpracamołodecznokruszynianyprojektSOSWMuzeumrozwójMinisterstwoPolskaPomocBIOFEEDBACKSzlakTatarski

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.