Ksiądz Piotr Hanczaruk - nowym proboszczem w Jacznie

Ksiądz Piotr Hanczaruk - nowym proboszczem w Jacznie

Ksiądz Piotr Hanczaruk został nowym Proboszczem w prawosławnej parafii pw. Zmartwychwstania Pańskiego w Jacznie.

W związku ze zmianą jaką nastąpiła w parafii, postanowiliśmy zadać kilka pytań nowemu Proboszczowi.

- Proszę Księdza Piotra o przybliżenie swojej osoby.

Ks. P.H: „Urodziłem w Białymstoku i od najmłodszych lat byłem ministrantem w parafii św. Eliasza w Białymstoku. Przez wiele lat działałem w Bractwie Młodzieży Prawosławnej Diecezji Białostocko - Gdańskiej. Jako członek zarządu odpowiadałem za domek, który posiada bractwo właśnie w Jacznie. W latach 2009 – 2012 studiowałem w Prawosławnym Seminarium Duchownym. Następnie kontynuowałem naukę w Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej w Warszawie. 6 czerwca 2014 r. wstąpiłem w związek małżeński z Anną Szejbut. Święcenia diakońskie otrzymałem 4 września 2016 r. z rąk Arcybiskupa Jakuba. 11 września, w dniu święta Ścięcia Głowy św. Jana Chrzciciela, JE Najprzewielebniejszy Arcybiskup Białostocki i Gdański Jakub udzielił mi święceń kapłańskich.”

- Jakie są Księdza pierwsze wrażenia w nowej parafii?

Ks. P.H: „Wrażenia są bardzo pozytywne, widać, że ludzie są mili i otwarci, chętni do pomocy…
Mam nadzieję, że moje relacje z parafianami będą jak najlepsze...”

- Jak wyglądało powitanie nowego Proboszcza?

Ks. P.H: „Zostałem bardzo gorąco i serdecznie przywitany przez parafian słowami: „Czcigodny ojcze Piotrze, witamy w naszej parafii (...). Mam nadzieję, że razem będziemy się modlić by w tej parafii był pokój, przyjaźń i miłość. Byśmy mogli kontynuować rozpoczęte już dzieła. By między nami nie było żadnych nieporozumień, by wszystko układało się po woli Bożej.” Była to dla mnie bardzo wzruszająca chwila, przepełniona pozytywnymi emocjami. Tym bardziej że jest to w moim życiu pierwsza parafia.”

- Czy ma Ksiądz już jakieś plany na przyszłość w nowym miejscu ?

  Ks. P. H: „Na obecną chwilę planuje kontynuować wszystkie plany swojego poprzednika - ks. Piotra Omelczuka.”

 - Jakie jest motto życiowe którym Ksiądz się kieruje w życiu? 

Ks. P. H: „Staram się kierować w swoim życiu słowami  Chrystusa: "Jeśli kto chce iść za Mną, niech się zaprze samego siebie i niech weźmie krzyż swój, i idzie w ślad za Mną. Kto bowiem chciałby zbawić duszę swoją, zgubi ją, kto zaś stracił duszę swoją dla Mnie, znajdzie ją” (Mt 16, 24-25).”

Dziękujemy za udzielenie wywiadu!

Księdzu Piotrowi życzymy wszystkiego dobrego, a przede wszystkim wytrwałości i odwagi, w realizowaniu wyznaczonych celów w nowej parafii! :)

Zdjęcia


Tagi:wywiadJacznoProboszczParafiaZmiana

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.