Konwencja PiS w Sokółce

Konwencja PiS w Sokółce

Posłowie, jeśli działają w parlamencie, oprócz spraw ogólnopolskich muszą dbać o sprawy lokalne, kto się sprawdzi w tej roli lepiej jeśli nie kandydaci pochodzący z tego województwa? – mówił Minister Edukacji Narodowej Dariusz Piontkowski na początku konwencji – Nie wystarczy mieć większości w sejmie. Trzeba mieć większość w senacie, po to, aby nie było blokady działań. W ostatnich czterech latach, mieliśmy ten komfort, że sejm we współpracy z senatem i prezydentem mogli podejmować wszystkie decyzje. Dlatego Polska w okresie tych czterech lat tak się szybko rozwijała. Dziś stoimy przed tym samym wyborem i tym samym dylematem. Dlatego tak mocno zabiegamy o poparcie dla naszych kandydatów  

Przedwyborcza konwencja PiS-u odbyła się wczoraj w hotelu Kalinowskim. Spotkanie było okazją by przedstawić kandydatów do Sejmu i Senatu, którzy będą startować w tegorocznych wyborach parlamentarnych. Wśród nich jest miedzy innymi Mariusz Krzysztof Gromko (ubiegający się o mandat senatora), Bohdan Paszkowski (kandydat do Sejmu), Piotr Modzelewski oraz Bożena Jolanta Jelska- Jaroś (kandydaci na posłów)

W konwencji wziął również udział Starosta Sokólski Piotr Rećko oraz Wiceminister MSWiA Jarosław Zieliński.  

Jestem ze wsi. I nie wstydzę się tego […] – mówiła wicestarosta Bożena Jelska-Jaroś w czasie swojego wystąpienia – Dzięki swojej determinacji i ciężkiej pracy, wykorzystując fundusze unijne w tej chwili nasze rolnictwo stoi na wysokim poziomie […] Jesteśmy w stanie wyprodukować tyle żywności, aby nasz kraj był samowystarczalny. To polska wieś jest ostoją wszelkich wartości. Od niej wszystko się zaczyna. Polska jest sercem Europy, a wieś jest sercem Polski.

Zdjęcia


W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.