Konkretne propozycje na Komisji Finansów RM

Konkretne propozycje na Komisji Finansów RM

Przedmiotem obrad Komisji Finansów i Rozwoju Gospodarczego Rady Miejskiej w Sokółce (12.10.2016 r.)  były palące tematy, o których mówi się niemal od początku obecnej kadencji: przebudowa dworca PKP, budowa biblioteki publicznej w Sokółce, rozbudowa budynku przy ul. Dąbrowskiego 12 (siedziba dawnego MO) na potrzeby OPS.
    Z konkretną propozycją odnośnie biblioteki na obrady przyszedł Starosta Sokólski Piotr Rećko. Zaproponował, aby w budynku, który pozyskany został od Skarbu Państwa, otworzyć bibliotekę powiatowo-gminną z partycypacją w kosztach utrzymania (budynek przy Sanepidzie, dawny szpital). Starosta zaproponował też konkretne i pewne sposoby finansowania inwestycji ze środków zewnętrznych i zaoferował  doświadczenie Powiatu, będącego liderem w pozyskiwaniu środków. „Gmina mogłaby na tym tylko skorzystać” – mówił  Starosta. Propozycja spodobała się Radnym i w najbliższych dniach ma dojść do spotkania trójstronnego: przedstawicieli UM, Starostwa Powiatowego oraz dyrekcji Biblioteki Publicznej.
„Mam nadzieję, że niebawem otrzymamy informację o ustaleniach i będziemy mogli jako komisja dalej zajmować się tematem” – stwierdził Przewodniczący Tomasz Tolko, zamykając dyskusję.
    Kolejną podjętą sprawą była rozbudowa budynku przy ul. Dąbrowskiego 12 i utworzenie tam siedziby OPS. Podczas dyskusji na temat pozyskania środków na tę inwestycję głos zabrał ponownie Starosta Piotr Rećko i zaproponował, aby Gmina złożyła wniosek o dofinansowanie na termomodernizację, w jego ocenie, ten budynek spełnia warunki. Propozycję przyjęto z entuzjazmem, Starosta podkreślił, że termin składania wniosków jest krótki. Komisja przegłosowała wniosek, aby bez zwłoki przystąpić do opracowania dokumentacji w celu ubiegania się o dofinansowanie, dając „zielone światło” do działania dla pani Burmistrz. Podczas dyskusji padły wzajemne zarzuty o zwłokę w tej kwestii. Radni stwierdzili, że już dawno zajęliby się tą sprawą, jednak nie było przedmiotowych wniosków od pani Burmistrz, sugerował Przewodniczący Komisji Tomasz Tolko.

 

Tagi:Sokółkapowiat sokólskistarosta sokólskiisokolkasokolkatvpiotr rećkogmina sokółkatomasz tolkokomisja finansów

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.