Klub Żeglarski "ŻAGIEL" Sokółka na regatach Augustów Cup

Klub Żeglarski "ŻAGIEL" Sokółka na regatach Augustów Cup

W miniony weekend 5-6.08 Oddział PTTK w Augustowie po raz czwarty był organizatorem regat AUGUSTÓW CUP rozgrywanych w ramach eliminacji Pucharu Polski Jachtów Kabinowych. Regaty były również piątą imprezą z cyklu Podlaskiej Ligi Żeglarskiej. Przy słonecznej i wietrznej pogodzie ( od 3 do 6 w skali Beauforta) ścigało się około 100 zawodników na 40 jachtach. Regaty rozgrywano w siedmiu klasach: T1, T2, T3, Omega Sport, Omega Standard, Open i Optymist. Żeglarze zacięcie walczyli o zajęcie jak najlepszej pozdycji. W trakcie wyścigów doszło do paru wywrotek i kolizji. Przez dwa dni rozegrano 7 wyścigów. Nasz klub reprezentowało pięć załóg. Wyniki przedstawiają się następująco:

Klasa Omega Standard:
A-037- Wojciech Dziurdź, Katarzyna Czarniecka, Adam Dziurdź – 3 miejsce
Biała Perła - Przemysław Brzeziński, Przemysław Lewosz, Cezary Sidor – 6 miejsce
Czarna Perła – Jarosław Kułak, Piotr Kułak, Paweł Bronowicz – 7 miejsce

Elm@ - Marek Lewosz, Tomasz Lewosz, Daniel Wadejko – 8 miejsce

Klasa T1:
Bez-4 – Antoni Brzeziński, Ryszard Bronowicz, Karolina Bronowicz – 3 miejsce

 

Wiele emocji wśród uczestników wzbudziło losowanie cennych nagród, w tym sztabki złota ufundowanej przez firmę Goldenmark. Wszystkim serdecznie gratulujemy!

AHOJ!

Klub Żeglarski "ŻAGIEL" Sokółka

Zdjęcia


Tagi:regatyklub żeglarski "Żagiel" Sokółka

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.