Kasia Rećko brązową medalistką Mistrzostw Polski

Kasia Rećko brązową medalistką Mistrzostw Polski

W miniony weekend w Marklowicach woj. śląskie rozegrano  Mistrzostwa Polski Uczniowskich Klubów Sportowych w biegach na nartorolkach. W zawodach tych wzięło udział blisko  200   najlepszych   zawodników   z   kilkudziesięciu klubów   narciarskich   w   3  kategoriach wiekowych. Startowano na bardzo trudnej i niebezpiecznej trasie z dużym podbiegiem i stromym, długim zjazdem. Na zawodach tych wystartował SKI TEAM SOKÓŁKA w skład którego weszły zawodniczki UKS Start w Malawiczach oraz  UKS Orliki w Starej Kamionce.

Jako pierwsze na trasę zawodów wyruszyły juniorki E, czyli dziewczęta urodzone w roku 2005 i  młodsze.  W   tej  kategorii   zawodniczki   miały   do   pokonania   dystans   2   kilometrów   stylem dowolnym.

Najlepszy wyniki osiągnęła zawodniczka MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski  Weronika Juzeluk, czas zwyciężczyni to 6:25,3 minuty.
Drugie miejsce zajęła Klaudia Traczyk z MKS Karkonosze Jelenia Góra (strata 31,1 sekundy),  medal brązowy Mistrzostw Polski w tej kategorii przypadł po zaciętej walce Katarzynie Rećko z UKS Orliki w Starej Kamionce.  Kasia straciła do zwyciężczyni 39,3 sekundy. Rewelacyjnie w tej najmłodszej kategorii wypadły także: Zuzia   Czabatorowicz   –   miejsce   7, Ela   Łowczecka   -8   miejsce   i   Magda   Ignatowicz   -9   miejsce   –   wszystkie   UKS   Start w Malawiczach.

Kolejna kategoria  zawodów to najliczniejsza grupa juniorek D czyli roczniki 2004 i 2003, które także biegały dwójkę łyżwą. Wśród dziewcząt w tej kategorii zwyciężyła, zdobywając złoty medal MP UKS Hanna Popko z UKS Hubal Białystok, jej czas to 5:38,1 minuty. Srebro dla Marii Jakubiec z LKS Klimczok Bystra (+13,4 sekundy), brąz dla Kariny Probola  z Tomaszowa Lubelskiego. Dzielnie z góralkami walczyły nasze narciarki:
Kamila Rećko Start Malawicze  -wywalczyła 14 pozycję,  zaś  jej  klubowa koleżanka-   Julia  Zajczyk  uklasyfikowała   się   na   21   pozycji   na 40 startujących zawodniczek.
Najstarsza kategoria- juniorka C- czyli panie urodzone w latach 2001-2002 biegały  na dystansie 4 kilometrów stylem dowolnym. Po zaciętej  rywalizacji o jak najlepsze miejsce w rankingu Mistrzostw Polski Natalia Fiedorec ze Startu  Malawicze  zajęła dobrą,  14 lokatę.
Tą ważną narciarską imprezę uświetniła obecność Prezesa Polskiego Związku Narciarkiego -pana Apoloniusza Tajnera, który dokonał uroczystej dekoracji zwycięzców poszczególnych biegów.
Zawodniczki oraz trener narciarek Piotr Zaręba serdecznie dziękuje Panu Burmistrzowi Sokółki Adamowi Kowalczukowi , Dyrektorowi OSiR w Sokólce, Panu Piotrowi Rygasiewiczowi za okazaną pomoc w wyjeździe na Mistrzostwa Polski i możliwość godnego reprezentowania Sokółki w biegach narciarskich.

Zdjęcia


W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.