IX SZKOLNY MITYNG LEKKOATLETYCZNY

IX SZKOLNY MITYNG LEKKOATLETYCZNY

Słoneczna majowa aura zachęcała młodych sportowców naszego ośrodka do aktywnego udziału w turniejowych konkurencjach podczas rozgrywanego w dniu 22 maja 2019 roku IX Szkolnego Mityngu Lekkoatletycznego. Zawody zorganizowane przez UKS „Sokoliki” oraz Klub Sportowy „Sokół” Olimpiad Specjalnych miały na celu zachęcenie dzieci i młodzieży do aktywności fizycznej, promowanie rywalizacji sportowej opartej na ustalonych regułach, rozwijanie indywidualnych możliwości, upodobań,  zainteresowań sportowych uczniów oraz integrację między uczniami naszej szkoły.

W tym roku mityng przybrał barwy narodowe Polski i Unii Europejskiej i był częścią projektu konkursowego: „Europo Jesteśmy z Tobą, 15 lat w Unii Europejskiej w Barwach Biało - Czerwonych”, dlatego wszyscy uczestnicy przywdzieli koszulki w kolorach biało – czerwonych, niebieskich i żółtych. Zawody sportowe otworzył „Bieg ku Europie” angażując ruchowo całą społeczność ośrodka. Wspierali nas rodzice. Na wietrze powiewały chorągiewki w kolorach ojczystych i unijnych.

W zawodach lekkoatletycznych zarówno chłopcy jak i dziewczęta stanęli na start w pięciu konkurencjach: biega na 60 metrów, bieg na 100 metrów, skok w dal, pchnięcie kulą, rzut piłeczką palantową. Mityng przebiegał w atmosferze radości, zabawy i zdrowej rywalizacji zgodnie z zasadami fair play. Nasi sportowcy wykonywali zadania z pełnym zaangażowaniem i poświęceniem.

Zwycięzcy stanęli dumni na podium, a wszyscy uczestnicy imprezy sportowej otrzymali pamiątkowe dyplomy.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

 

Dziękujemy sędziom pomocniczym: Jwonie Gieniusz, Katarzynie Zalewskiej, Lili Zajkowskiej.

 

Organizatorzy:

Przewodnicząca Klubu Sportowego „Sokół” Olimpiad Specjalnych: Elżbieta Margielewicz

Przewodnicząca UKS „Sokoliki”: Dorota Kozaczyńska

Zdjęcia


W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.