IV Wyścig Szosowy o Memoriał im. Edwarda Dudzińskiego

IV Wyścig Szosowy o Memoriał im. Edwarda Dudzińskiego

14 sierpnia kolarze ścigali się w jeździe dwójkami na czas na trasie z Krynek do Usnarza Górnego. 15 sierpnia, o godz. 10.00 w kościele parafialnym pw. św. Anny w Krynkach odprawiono Mszę św. w intencji śp. Edwarda Dudzińskiego, zmarłego w 2004 roku kolarza, trenera i wychowawcę młodzieży uprawiającej kolarstwo, pochodzącego z Łapicz w gm. Krynki. Po nabożeństwie zostało rozegrane Kryterium Uliczne. Zawodnicy ścigali się w Krynkach na 1,6 km pętli ulicami Plac Jagielloński –
Rynkowa - Grodzieńska - Targowa - 1 Maja.
    Za świetną organizację i bezpieczny przebieg zawodów dziękuję UKS Feniks Krynki - Natalii i Krzysztofowi Godlewskim, bratu zmarłego Edwarda - Kazimierzowi Dudzińskiemu z rodziną, Podlaskiemu Okręgowemu Związkowi Kolarskiemu, Starostwu Powiatowemu w Sokółce, sędziom, służbom mundurowym, medycznym, druhom OSP, sponsorom oraz zaangażowanym w rozwój kolarstwa rodzicom zawodników.
Gratuluję zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom indywidualnych sukcesów. Wspaniały klimat i atmosferę tych zawodów, co podkreślali zawodnicy i sędziowie, tworzymy wszyscy.

Burmistrz Krynek Jolanta Gudalewska

Tegoroczne  zawody w kolarstwie szosowym pod nazwą IV Wyścig Szosowy o Memoriał im. Edwarda Dudzińskiego przebiegały pod hasłem "Kolarstwo - moim jedynym nałogiem oraz pasją". Pierwszego dnia 50 zawodników rywalizowało w jeździe dwójkami na czas, wśród nich - dzieci w wieku od lat 7 do 10 w jeździe indywidualnej na czas na dystansie 1 km. Drugiego dnia 72 kolarzy rywalizowało w kryterium ulicznym na dystansach: 1, 2, 3, 5, 9, 12 i 18 okr. o długości 1600 m, z podziałem na kategorie wiekowe. Zawody były jednocześnie Mistrzostwami Województwa Podlaskiego. Doskonała pogoda zapewniła idealne warunki do rywalizacji w każdej z kategorii. Niesamowitą radość z zawodów mieli najmłodsi adepci kolarstwa, ich zacięcie powodowało żywą reakcję kibiców zgromadzonych wokół trasy. Doskonała obsługa sędziowska, złożona z sędziów Komisarzy Polskiego Związku Kolarskiego, czuwała nad prawidłowym przebiegiem zawodów. Wszyscy zawodnicy i zawodniczki rywalizowali o nagrody, które mogliśmy zakupić dzięki Starostwu Powiatowemu w Sokółce, Gminie Krynki oraz wielu innym sponsorom, którym dziękujemy bardzo! Bez wsparcia finansowego niemożliwa stałaby się organizacja tej dwudniowej imprezy.

Prezes UKS Feniks Natalia Godlewska

Cieszy mnie to, że są ludzie, którzy chcą organizować wydarzenia promujące sport wśród młodych. Szczególne podziękowania należą się Natalii Godlewskiej, która była wychowanką Edwarda Dudzińskiego oraz Burmistrz Krynek Jolancie Gudalewskiej, Przewodniczącemu Rady Miejskiej w Krynkach Jerzemu Czarnieckiemu a także służbom mundurowym zabezpieczającym wyścig. Z roku na rok impreza nabiera większego rozmachu, w tym roku występowali zawodnicy spoza Województwa Podlaskiego.

Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Białymstoku
Kazimierz Dudziński

 

Edward Dudziński pochodził z Łapicz koło Krynek. Z powodzeniem uprawiał kolarstwo w latach 1965–1972 w Gwardii i Ognisku Białystok. Często stawał na podium lub zajmował czołowe miejsca. Po zakończeniu kariery pomagał bratu Kazimierzowi w Ognisku Białystok w szkoleniu młodych adeptów kolarstwa. Był również sędzią kolarskim, nauczycielem WF-u w VI Liceum Ogólnokształcącym w Białymstoku. Edward Dudziński był pomysłodawcą ,,Kolarskich Czwartków" oraz organizatorem wielu wyścigów.

Zdjęcia:Krzysztof Godlewski

 

Zdjęcia


Tagi:KrynkikolarstwomemoriałEdward Dudziński

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.