Inauguracja roku szkolnego 2016/2017

Inauguracja roku szkolnego 2016/2017

Jeszcze Polska nie zginęła,
Kiedy my żyjemy.
Co nam obca przemoc wzięła,
Szablą odbierzemy.
Marsz, marsz Dąbrowski,
Z ziemi włoskiej do Polski.
Za twoim przewodem
Złączym się z narodem.

Słowami hymnu Polskiego przywitano nowy rok szkolny w Zespole Szkół Rolniczych im. mjr Henryka Dobrzańskiego – Hubala w Sokółce. Dyrektor Szkoły Anna Dorota Cilulko przywitała wszystkich przybyłych na uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego.

Mam ogromną przyjemność i radość w dalszym ciągu jako dyrektor ZSR w Sokółce rozpocząć uroczystość inauguracji roku szkolnego 2016/2017. Witam bardzo serdecznie Was drodzy uczniowie po minionych wakacjach. Mam nadzieję, że wszyscy wspaniale wypoczęliśmy, nabraliśmy dużo sił, energii i chęci do rozpoczęcia pracy i nauki w nowym roku szkolnym. […] Moi drodzy, wszyscy zebrani. Chcę powiedzieć, że dzień 1 września to dzień, który zawsze kojarzymy sobie z rozpoczęciem roku szkolnego, ale 1 września to również dzień, który jest taką pamiątkową rocznicą historii naszego kraju, naszej ojczyzny. Nie możemy zapomnieć o tym, że 1 września 1939 roku rozpoczęła się II wojna światowa. Ogromny kataklizm, który ogarnął na okres 6 lat nasz kraj, całą Europę, w zasadzie cały świat. Wojna pochłonęła wiele istnień ludzkich. Wielu ludzi zginęło, wielu zaginęło. Wielu odniosło rany, jeśli nie takie cielesne to rany w psychice. W tym dniu młodzież tak jak Wy nie poszła do szkoły, musiała się ukrywać przed bombardowaniem, a część z nich w Waszym wieku chwyciła za broń i stanęła w obronie ojczyzny. Dziś nie musimy tego robić, dlatego też winni jesteśmy oddać cześć, chwałę i szacunek dla wszystkich poległych w obronie naszego kraju. – mówi Dyrektor Szkoły Anna Dorota Cilulko.

W imieniu Starosty Sokólskiego Piotra Rećko wystąpiła Dyrektor Wydziału Spraw Społecznych Anna Marta Aniśkiewicz, która odczytała list skierowany do pedagogów i uczniów na nowy rok szkolny. Następnie Dyrektor w imieniu swoim i całego grona pedagogicznego życzyła wszystkim uczniom samych sukcesów w nauce, dobrych stopni i tego by z radością i chęcią szli do szkoły zdobywać nową wiedzę i doświadczenia. A tegorocznym maturzystom zdanej matury z jak najlepszymi wynikami.
W tym roku szkolnym utworzono trzy klasy pierwsze. Cała szkoła liczy 346 uczniów oraz 36 nauczycieli.
Na zakończenie uroczystości 77 pierwszoklasistów złożyło ślubowanie. Zastępca Dyrektora Marek Andrzejewski poprosił po jednym z przedstawicieli klas do wystąpienia przed sztandar szkoły i powtarzania słów przysięgi roty:

My uczniowie klas pierwszych, rozpoczynający naukę w Zespole Szkół Rolniczych im. mjr Henryka Dobrzańskiego – Hubala w Sokółce wobec dyrekcji szkoły, grona nauczycieli i kolegów starszych klas, uroczyście przyrzekamy. Swoim postępowaniem i zachowaniem będziemy godnie reprezentować polską szkołę, naszą szkołę, jej prawa i sztandar. Pracować będziemy rzetelnie i uczciwie. Aktywnie współdziałać z zespołem swojej szkoły i klasy. Przestrzegać postanowień statutu szkoły. Godnie reprezentować szkołę swoją postawą i wyglądem zewnętrznym.

Zdjęcia


W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.