III Centralny Zlot Klas Mundurowych – Żagań 2016

III Centralny Zlot Klas Mundurowych – Żagań 2016

W dniach 03 – 08 października 2016 r. uczniowie klas mundurowych Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Sokółce uczestniczą w III Centralnym Zlocie Klas Mundurowych w Żaganiu, reprezentując w tych zawodach województwo podlaskie.Wyjazd młodzieży był możliwy dzięki wparciu finansowemu Zarządu Powiatu Sokólskiego.
Zlot odbywa się w Ośrodku Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych w Żaganiu. Uczestniczy w nim 800 uczniów z 24 szkół o profilu mundurowym z całej Polski. 
Uroczystego otwarcia zawodów dokonał dowódca 11 Lubuskiej Dywizji Kawalerii Pancernej gen. Jarosław Mika oraz zastępca dyrektora Departamentu Edukacji, Kultury i Dziedzictwa w Ministerstwie Obrony Narodowej - Pani Agnieszka Michalak.
Podczas pobytu młodzież rywalizuje w zawodach obronnych z uczniami klas mundurowych z różnych stron Polski. Zlot jest też bardzo dobrą okazją do wymiany doświadczeń oraz szlifowania swoich umiejętności żołnierskich, takich jak musztra, strzelectwo, marszobiegi w terenie oraz udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej czy podstawy samoobrony. Wśród wielu atrakcji są też prelekcje na temat historii wojsk lądowych czy wystawy najnowocześniejszego sprzętu wojskowego. Wszystko pod okiem żołnierzy z 11 Lubuskiej Dywizji Kawalerii Pancernej oraz członków „Stowarzyszenia byłych żołnierzy 62 Kompanii Specjalnej Commando”.

Zdjęcia


W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.