Gra o sport - wydanie sokólskie

Gra o sport - wydanie sokólskie

Do kompetencji burmistrza należy sprawiedliwe rozdysponowanie środków z budżetu. W tym celu zwykle powołuje się komisje która ocenia sytuacje finansową klubów, sprawdza ich sukcesy i na podstawie tych informacji dzieli środki finansowe. Niestety, gmina Sokółka jest wyjątkowa nawet pod tym względem. U nas komisja pracuje i bada projekty sportowe, tylko po to, żeby Burmistrz mogła machnąć na to ręką i zrobić po swojemu - ,,wyrównać” dofinansowania wedle sobie znanego schematu. Jedno jest pewne – osiągnięcia sportowe zostały zrzucone na drugi plan. Jakie osiągnięcia sportowe ma Centrum Sportu i Rozrywki? Z kwoty przeznaczonej dla nich (12,5 tys. zł) wynika, że na pewno większe od klubu UKS ,,Omega” Sokółka ,który regularnie zdobywa medale na oficjalnych zawodach sportowych i zrzesza około 80 osób – dla Burmistrza wartych 2000zł. Ale chwila, przecież w Sokółce mamy dwa kluby pływackie. UKS ,,Batory” Sokółka otrzymał 11.000 zł. Z czego wynika ta różnica? Tego nie wie nikt. Najwyraźniej dla p. Burmistrz są ,,dzieci” i ,,Dzieci”. Szkoda tylko, że polityczne zagrywki najmocniej dotykają sportowców z tych klubów – a oni polityką się nie interesują.

 

Uwagę wszystkich zwróciła  ogromna kwota, jaką Pani Burmistrz postanowiła obdarować akademia Sportu ,,Falcon” Sokółka – 40.000 zł. Kwota ta to około 27% z całego budżetu przeznaczonego na sport (150.000zł). Co skłoniło włodarza do przekazania takiej kwoty? Na pewno nie chęć promowania piłki nożnej. W końcu drużyna ,,Sokół 1946 Sokółka” otrzymała 2000zł. A jest to aktywny klub, z sukcesami występujący w V klasie rozgrywkowej, aktualnie na drugim miejscu w tabeli. Dyscyplina sportu ta sama, a jednak różnica jest ogromna. Z Akademią Sportu ,,Falcon” Sokółka powiązany jest sokólski radny Michał Tochwin. Ciekawostką jest to, że w poniedziałek rano, jego nazwisko zniknęło ze strony internetowej akademii ,,Falcon”. Przyznacie Państwo, że w bardzo ciekawym momencie.

 

Kontrowersje dotyczące wysokości środków przyznanych klubom przez p. Burmistrz wywołały burzę na portalach społecznościowych. Komentarze ludzi w zdecydowanej większości są negatywne. Mieszkańców Sokółki dziwi ta sytuacja i uważają, że jest niesprawiedliwa. Oto kilka z nich:

,, A po co komu sport w Sokółce.. śmiech na sali.”

,, I tu powinno CBA się przyjrzeć, układy i układziki.”

,, To po prostu jakiś żart”

,, ale niesprawiedliwość....porażająca”

,, Nie wie Pan [skąd ta niesprawiedliwość]? Z tego co kojarzę to w klubie dofinansowanym mniej pływa syn człowieka na stanowisku, za którym Pani Burmistrz nie przepada.”

Do sytuacji odniósł się również Starosta Sokólski Piotr Rećko - ,, Jestem zniesmaczony tak tendencyjnym i pozbawionym podstaw merytorycznych podziałem środków dla Klubów sportowych przez Panią Burmistrz Ewę Kulikowską . To jest szok. Tego jeszcze nie było!’’

Stara łacińska sentencja mówi ,, Concordia civium murus urbium” (Zgoda mieszkańców murem miasta). Mieszkańcy nie zgadzają się na nieuczciwe rozdzielenie pieniędzy.  Na środę zwołana jest nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej na której na której na pewno poznamy wyjaśnienia burmistrz Ewy Kulikowskiej powodów takiego rozdziału pieniędzy. Jedno jest pewne. Ta sprawa nie może zostać zamieciona pod dywan.

 

Zdjęcia


Tagi:Sokółkasportkontrowersje

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.