Gminny Dzień Pamięci w Dąbrowie Białostockiej

Gminny Dzień Pamięci w Dąbrowie Białostockiej

Nie rzucim ziemi skąd nasz ród!
Nie damy pogrześć mowy.
Polski my naród, polski lud,
Królewski szczep Piastowy.

Nie damy, by nas gnębił wróg!
Tak nam dopomóż Bóg!
Tak nam dopomóż Bóg!


Dnia 1 września 2016r. pod pomnikiem Generała Nikodema Sulika w Dąbrowie Białostockiej odbyły się uroczyste obchody Gminnego Dnia Pamięci.

„Gminny Dzień Pamięci jest to nasza wieloletnia tradycja... Kilka lat temu Rada Miejska w Dąbrowie Białostockiej złożyła deklarację uchwały Rady Miejskiej o uczczeniu i ustanowieniu Dnia 1 września - Gminnym Dniem Pamięci, podczas którego wspominamy uczestników walk poległych za Wolność Ojczyzny.. Formuła spotkania jest stała, pierwszym punktem jest apel poległych, następnie odczytanie deklaracji, złożenie kwiatów przez delegacje z dąbrowskich instytucji, służb mundurowych oraz szkół, zaś na zakończenie uroczystości przedstawienie części artystycznej…”– poinformował Dyrektor Miejsko – Gminnego Ośrodka Kultury w Dąbrowie Białostockiej Pan Maciej Sulik

Organizatorami cyklicznej uroczystości obchodów Dnia Pamięci są: Burmistrz Dąbrowy Białostockiej oraz Miejsko – Gminny Ośrodek Kultury w Dąbrowie Białostockiej.

Zdjęcia


W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.