FERIE Z BIBLIOTEKĄ - GBP w Janowie

FERIE Z BIBLIOTEKĄ - GBP w Janowie

Tradycyjnie jak co roku Gminna Biblioteka Publiczna w Janowie zorganizowała FERIE Z BIBLIOTEKĄ. Uczestnikami ferii były dzieci w wieku od 6 do 12 lat. W tym roku motywem przewodnim były bajki  z serii „Masza i Niedźwiedź”.  Na najmłodszych przez całe ferie czekało mnóstwo atrakcji. Każdy dzień przynosił różne niespodzianki.

W poniedziałek rozpoczęliśmy zabawami integracyjnymi. Dużą frajdę sprawiło dzieciom bajkowe kino z popcornem. Z wielkim zainteresowaniem obejrzeliśmy bajkę „Masza i Niedźwiedź. Święto na lodzie.” Dzieci wykonały pracę plastyczną – zimowego misia z papierowych talerzyków oraz bibuły. Na zakończenie poniedziałkowego spotkania bawiliśmy się wspólnie przy kalamburach, koszyczku z zadaniami, grach i zabawach ruchowo – zręcznościowych.

We wtorek po obejrzeniu bajki z serii „Masza i Niedźwiedź” powstały piękne przestrzenne, duże, krajobrazy zimowe. Przy wykonywaniu prac najmłodsi wykazały się kreatywnością i pomysłowością. Dużą radość sprawiły dzieciom zdjęcia w fotobudce z misiem. Na pamiątkę każde dziecko dostało własne zdjęcie. Dzień zakończyliśmy ciekawymi konkursami.

W środę oprócz kina bajkowego z popcornem spędziliśmy czas twórczo i kreatywnie. Dzieci lepiły z wykonanej własnoręcznie masy solnej, zimowego bałwana. Do ozdobienia wykorzystały kolorowy filc.

W czwartek podczas zimowego spaceru odwiedziliśmy Ochotniczą Straż Pożarną w Janowie. Strażacy oprowadzili nas po remizie, pokazali sprzęt strażacki i wozy gaśnicze oraz w ciekawy sposób opowiedzieli o swojej pracy. Dzieci otrzymały łamigłówkę strażacką oraz dyplomy. Po wizycie w OSP w Janowie chętnie delektowaliśmy się pyszną  pizzą w Bistro. Dzień zakończyliśmy w krainie zagadek.

W ostatni dzień ferii bawiliśmy się przebrani w stroje karnawałowe na wspólnej dyskotece z poczęstunkiem. Dzieci uczestniczyły w różnego rodzaju konkursach i zabawach. Na koniec FERI Z BIBLOTEKĄ wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy i niespodzianki. Cały tydzień był pełen atrakcji i wspólnych zabaw, w wyśmienitych humorach bawiliśmy się świetnie.

Materiał: Gminna Biblioteka Publiczna w Janowie

Zdjęcia


W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.