Dożynki Gminy Sokółka

Dożynki Gminy Sokółka

Jednym z najpiękniejszych, a zarazem największych świąt rolnika są dożynki. W pierwszą niedzielę miesiąca ( 4 września) Dożynki Gminne zorganizowała gmina Sokółka. W tym roku miejscem imprezy była miejscowość Malawicze Dolne. Powiat Sokólski reprezentowali Starosta Sokólski Piotr Rećko, Członek Zarządu Powiatu Sokólskiego Krzysztof Szczebiot, Członek Zarządu Kazimierz Łabieniec wraz z pracownikami Starostwa Powiatowego w Sokółce. Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą polową. W trakcie liturgii złożono dary ołtarza.. Licznie zgromadzeni goście mogli odwiedzić różnego rodzaju stoiska i degustować ogromne ilości przyrządzonych potraw regionalnych. M.in. Stoisko Starostwa Powiatowego w Sokółce. Natomiast w części artystycznej dożynek publiczność mogła obejrzeć występy m.in. Miejskiej Orkiestry Dętej w Sokółce. Rozstrzygnięto także konkursy na najsmaczniejsze ciasto z jabłkami jak i na najsmaczniejszy sernik sołtysa. Wręczono nagrody i wyróżnienia dla najlepszych sołtysów, rolników i firm. Były również przemówienia okolicznościowe oraz tradycyjne dzielenie się chlebem.

„W dniu dzisiejszym przede wszystkim zwracam się do Was, drodzy rolnicy. W trakcie kazania było mówione, że jesteście solą tej ziemi… My na terenie Powiatu Sokólskiego tak naprawdę nie dysponujemy żadnym wielkim przemysłem, tutaj rolnik Sokólski jest istotą tej ziemi. To on i dla niego my samorządowcy musimy pracować, bo on powinien być w centrum naszej uwagi. Proszę zwrócić uwagę, że największe zakłady produkcyjne na terenie Sokółki są skoncentrowane i pracują dla rolnictwa. Te miejsca pracy są dlatego w mieście, ponieważ to rolnik z Powiatu Sokólskiego kupuje te maszyny. Musimy o tym na każdym kroku mówić bardzo wyraźnie… Mówię to z wielką uczciwością i dumą… Pamiętajmy! To my jesteśmy dla Rolników, to rolnicy są istotą tej ziemi! Życzę Państwu wszystkiego najlepszego” – powiedział Starosta Sokólski Piotr Rećko.

Starosta Sokólski Piotr Rećko wraz z Zarządem jak i Pracownikami wręczyłli medale wyróżnionym rolnikom z Gminy Sokółka:
- Pan Jakub Ignatowicz
- Pan Andrzej Dowgiert
- Pan Jerzy Puszko
- Pan Bartłomiej Tołoczko
- Pan Bogdan Klej
- Państwo Urszula i Grzegorz Kopciewscy
- Państwo Agata i Bartosz Nowik
- Pan Michał Zarzecki

Na zakończenie uroczystości przyszedł czas na wspólną zabawę i tańce z zespołem disco polo „Tvister”.

Zdjęcia


W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.