CZEŚĆ i CHWAŁA BOHATEROM!

CZEŚĆ i CHWAŁA BOHATEROM!

Po raz czwarty w taki sposób mieszkańcy Sokółki uczcili śmierć Powstańców Warszawskich. Z inicjatywy członków Klubu Historycznego im. Franciszka Potyrały "Oracza", pod kinem “Sokół” wspólnie ustawiono z białych i czerwonych zniczy, symbol Polski Walczącej.
“Dziękuję wszystkim państwu za przybycie na akcję upamiętniającą Powstańców Warszawskich. Dzisiaj każde miasto pamięta i oddaje hołd tym, którzy chwycili za broń pierwszego sierpnia 1944 r. Teraz proszę o minutę ciszy, a w tej minucie niech każdy z nas pomyśli, czy odważyłby się - tak jak ci młodzi chłopcy i dziewczęta z Warszawy śpiewali: “... Za każdy kamień twój, stolico damy krew…”. W tej minucie, niech każdy się zastanowi, czy byłby taki odważny i gdy przyjdzie taka chwila, że trzeba będzie bronić swojej ojczyzny, stanie w jej obronie.” - Krzysztof Promiński. Po minucie ciszy, rozbrzmiał wspólnie odśpiewany Hymn Polski. Pan Krzysztof szczególnie podziękował rodzicom i dziadkom, za to, że przyprowadzili na to symboliczne wydarzenie swoje dzieci i wnuki, przez co przekazali im tradycję kultywowania pamięci o historycznym zrywie mieszkańców Warszawy.

Patrycja A. Zalewska

 

Zdjęcia


Tagi:Sokółkapowstanie warszawski

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.