Bal charytatywny w Bonie.

Bal charytatywny w Bonie.

„Dzisiaj ( 2 lutego 2018 r.) w Kuźnicy jest organizowany drugi bal charytatywny na rzecz Parafii Prawosławnej pw. Zmartwychwstania Pańskiego w Jacznie. Jest to cenna inicjatywa przede wszystkim dlatego, że pomaga zintegrować mieszkającą tu ludność, nie tylko prawosławną. Zapraszaliśmy wszystkich chętnych po to aby się poznać i wspólnie pobawić. Mieszkamy wszyscy na tych pięknych terenach powiatu sokólskiego i jest to bardzo ważne by razem tworzyć tu wspólną jedność, bo w grupie jest siła. Duchowa radość jest w cerkwi, a tu wspólnie celebrujemy radość cielesną dla zmęczenia ciała nie tylko pracą, ale też tańcami. Podczas tegorocznego balu zbieramy fundusze na remont elewacji świątyni w Jacznie. W ubiegłym roku udało nam się zrealizować remont kopuły. Bardzo wiele osób o otwartym sercu wsparło ten bal. Część przedmiotów została wyceniona i można je zakupić już teraz, część zostanie w trakcie balu poddana pod licytację. Przedmioty te zostaną dla nas, dla osób, które je zakupią, pamiątką tego, że wsparliśmy parafię w Jacznie. Na początku balu odbędzie się również loteria fantowa.“ - powiedział nam podczas balu ks. Piotr Hanczaruk - Proboszcz Parafii Prawosławnej pw. Zmartwychwstania Pańskiego w Jacznie.
Podczas balu można było nabyć mnóstwo przepięknych i przydatnych przedmiotów. Starosta Sokólski Piotr Rećko przekazał na licytację olbrzymi obraz olejny - kopię dzieła Witalisa Sarosieka, namalowaną przez P. A. Zalewską, przedstawiającą sokólską cerkiew. Wkrótce podamy jaką sumę udało się uzbierać na remont elewacji świątyni prawosławnej w Jacznie ,a tym czasem przedstawiamy listę osób, które wsparły tą inicjatywę:

Sklep Ogrodniczy „BIATOM"Tomasz Hanczaruk - Białystk
„Warsztaty Terapii Zajęciowej“ w Dąbrowie Białostockiej
„Eurus“ Sp. z.o.o. - Kleosin
„Dziesiątka“ Skup Metali Kolorowych
„Paparazzi“ Radosław Szlędak
Kalinowski Radosław „Hurtownia Artykułów Przemysłowych“
Sklep „Jaskółka“ - Sokółka
Starosta Sokólski Piotr Rećko
Halina Raducha
Agnieszka Łaskaszewska
Antoni Mielniczuk - Siemiatycze
„A.W.Narzędzia“ - Białystok
Adam Misiewicz
Elżbieta Kędyś
Agent „PZU“ Barbara Kużel
„Master Dance“ - Białystok
Oddział Wschód - „Delta“ Rusztowania
Zenon Martyniuk „Akcent“
Grażyna Juchimowicz
Andrzej Hermanowicz
Marczuk Eliasz - Siemiatycze
Miejsko-Gminnego Ośrodek Kultury w Dąbrowie Białostockiej
Jolanta Klejbuk
„Metal-Fach“ - Sokółka
„Orthdruk“ Sp. z.o.o.
Drukarnia „ ARES“ - Białystok

Patrycja A. Zalewska

Zdjęcia


Tagi:Jacznobal charytatywnyCerkiew

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.